Jakubčovická Baracuda uspěla také na palubovce kopřivnického FU

Střelecký apetit kapitána Baracudy Aleše Michálka nebere konce. Po šesti gólech z minulého kola nyní hattrickem rozhodl o výhře proti „Fúčku"

30.1.2015

Ilustrační foto.Foto: Dalibor Tobola

Lídr tabulky nezaváhal ani v dalším derby, kde bral tentokráte všechny body proti nováčkovi z FU Kopřivnice. Baracuda Jakubčovice vede futsalovou divizní skupinu F s pětibodovým náskokem před Krmelínem, který ji dokázal jako jediný v soutěži porazit, když slavil v 7. kole výhru 4:3.

Program 11. kola: Pátek, 30. ledna, 19.00 Krmelín - FU Kopřivnice (hala Brušperk), 20.20 FC Jokerit Kopřivnice – Baracuda Jakubčovice (hala E. Zátopka Kopřivnice), 20.45 Orlová – Top Dogs Nový Jičín, 21.00 Opava – Parlament Ostrava (hala Hradec nad Moravicí).

Jakubčovičtí sehráli v Kopřivnici dramatický duel, v němž vedli už v poločase zásluhou svého kapitána, Aleše Michálka, 3:1. Sniper Baracudy se v letošním ročníku trefil už 29krát. Kopřivnický nováček, který v prvním vzájemném měření sil prohrál na oderské palubovce Baracudy 4:7, po změně stran sice snížil na rozdíl jediné branky, ale více už toho futsalisté „Fúčka" proti vedoucímu celku tabulky nestihli.

Na čtvrtý tříbodový zisk v sezoně dosáhli o víkendu futsalisté druhého divizního nováčka z Nového Jičína, jež už tak rázem ztrácejí na pátý Jokerit Kopřivnice pouhé tři body. Top Dogs se totiž doma nemazlili s předposlední Opavou, kterou smetli 12:1. V novojičínské hale ABC se gólové hody odehrávaly až ve druhém poločase, protože do kabin odcházeli domácí s vedením 2:0. Čtyřmi brankami se na třech bodech proti Slezanům podílel nejlepší střelec Top Dogs, Martin Bajger.

Kopřivnický Jokerit cestoval do Ostravy, kde ho čekal tamní Parlament. Vstup do utkání mu vyšel náramně, kdy už po 28 vteřinách prošel středem hřiště Čevela a s přispěním teče jednoho z domácích poslal Kopřivnické do jednobrankového vedení. Z toho se však Jokerit neradoval příliš dlouho, už ve 3. minutě byl stav zápasu srovnaný. Za dalších pět minut už se domácí Parlament radoval z vedení 2:1 a v 9. minutě bylo pro hosty ještě hůře, když Ostravané zvýšili na 3:1. Futsalisty s žolíkem ve znaku však vrátil do hry Bortel, jenž přesnou ranou po přihrávce Názalaníka snížil na poločasových 2:3. V závěru prvního dějství ale Jokerit neproměnil několik slibných šancí, což se ukázalo jako klíčové. Čtyři minuty po návratu z kabin totiž Kopřivničtí nezvládli pokrýt rohový kop domácích, a prohrávali tak znovu o dvě branky. Deset minut před koncem však hosté znovu snížili na rozdíl jediné trefy, když byl na konci kombinační akce Dobiáš. Odpověď Parlamentu na sebe ale nenechala dlouho čekat a za pouhou minutu přidali domácí branku s pořadovým číslem 5, která definitivně zlomila odpor Jokeritu. Domácí pak v závěru z brejků navýšili své vedení až na konečných 8:3. Čtyřmi góly se na zaslouženém skalpu Jokeritu podílel domácí kanonýr Padych.

Třetí nejvyšší futsalová soutěž pokračuje už zítra a opět bude k vidění derby novojičínských zástupců, když kopřivnický Jokerit vyzve, netradičně v hale ZŠ Emila Zátopka, novojičínské Top Dogs.

Výsledky 10. kola:

FU Kopřivnice - Baracuda Jakubčovice 2:3 (1:3)

Branky: M. Štěpán, R. Petráš A. Michálek 3. ŽK: P. Okřesík A. Michálek, O. Malina, K. Molnár, Jar. Šesták. Rozhodčí: Beran, Přeček. Delegát: Odziomek. Diváci: 50.

Top Dogs Nový Jičín - Opava 12:1 (2:0)

Branky: M. Bajger 4, T. Suchomel 2, M. Miloševič, P. Strnadel, L. Dorotík, L. Bajer, M. Kotešovec, M. Vavřík R. Ondřej. Rozhodčí: Honěk. Filipský. Delegát: Glogar.

Diváci: 30.

Parlament Ostrava - FC Jokerit Kopřivnice 8:3 (3:2)

Branky: J. Padych 4, V. Řehák 2, D. Staskevič, Z. Eršil F. Čevela, P. Bortel, M. Dobiáš. ŽK: D. Staskevič, O. Hyrník L. Názalaník. Rozhodčí: Markovský Tomáš (8.2), Klečacký Marek (8.2); Delegát: Pivovarník. Diváci: 50.

Krmelín - Orlová 5:2 (1:1)