Kopřivnice v derby neuspěla

Kopřivnice - Čekala se velká bitva, ale kopřivnický tým házenkářů ve 4. kole Tipgames Extraligy naprosto zklamal. V zápase s Frýdkem-Místkem nedokázal navázat na výkony z prvních dvou domácích zápasů a prohrál rozdílem třinácti branek. Frýdek, který v duelu vybojoval první dva body, by přitom měl patřit k mužstvům, jež by se měla pohybovat ve spodní polovině tabulky.

4.10.2011

Házenkáři Frýdku-Místku. Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Šrubař

KH Kopřivnice SKP Frýdek-Místek 26:39 (12:20)

Utkání bylo vyrovnané pouze do 6. minuty, kdy platilo skóre 4:4. Poté začal domácí tým troskotat na umění brankáře Šoltése, zatímco kopřivnická obrana a gólmani marně hledali recept na dynamickou hru soupeře. Po čtvrt hodině hry tak hosté vedli 11:4, a i když se jim poslední desetiminutovka nepovedla tolik jako úvod zápasu, odcházeli do šaten s uklidňujícím osmibrankovým vedením.

V prvních patnácti minutách druhé půle to, i zásluhou Adama Krejčiříka, který rozhýbal útok, vypadalo, že by Kopřivnice mohla s vývojem utkání něco udělat. Deset minut před koncem ale Frýdek šňůrou tří branek definitivně zlomil odpor svého soupeře a s přehledem dotáhl zápas k vysokému vítězství.

Trenéra Frýdku-Místku Jiřího Kekrta utkání potěšilo. „Jsem spokojený se ziskem dvou bodů i s výkonem. Na kontě jsme zatím měli nulu, a i když jsme zahráli špatně jen s Duklou, přece jen jsem měl strach, jestli to není v hlavách hráčů. Jsem rád, že jsem se mýlil, a věřím, že se rozjedeme,“ uvedl.

Na kopřivnické straně panovalo velké zklamání. „Soupeř byl lepší po všech stránkách, od gólmanů, přes rychlý útok, až po hru jeden na jednoho. Hráči sice teoreticky věděli, co dělat, v obraně se ale nenašel jediný člověk, který by si mohl říci, že brání na extraligové úrovni, a v útoku to bylo, s výjimkou Krejčiříka, to samé,“ konstatoval po utkání trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň a doplnil: „Bylo znát zranění Hanzelky. S tak úzkou lavičkou nejsme schopni rychle hrajícímu soupeři konkurovat. Nicméně to byl ostudný výkon, ze kterého se musíme rychle otřepat a hrát to, na co máme.“

Sestava a branky Kopřivnice: Holeček, Čapka, Petr Škarpich, Lipový, Střelec 3, Martinásek, Rachač 6, Veřmiřovský 1, Hanzelka, Stanislav 3, Frančík 1, Gřes 5, Krejčiřík 7.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: Hes 10/1, Unger 9.

Sedmičky: 2/0 2/1. Vyloučení: 3:4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 300. Sled: 6. 4:4, 15. 4:11, 25. 7:18, 33. 12:22, 50. 24:31, 57. 25:38.

Další výsledky 4. kola Tipgames Extraligy: Třeboň Jičín 17:32, Dukla Karviná 28:21, Brno Přerov 23:27, Zubří Lovosice 24:21, Hranice Plzeň 23:23. (jfk)