KH Kopřivnice – SKP Frýdek-Místek 34:26 (17:14)

Kopřivnice vítězstvím navýšila své konto na sedm bodů a v tabulce poskočila na sedmé místo. Frýdek, pro nějž je, vzhledem k průběhu střetnutí, porážka o osm branek možná až příliš krutá, zůstává s dvěma body jedenáctý. Kopřivnická palubovka ožije již tuto středu, kdy je na programu vložené 12. kolo, ve kterém Kopřivnice hostí od 18.00 Hranice.

Úvod pohledného a rychlého zápasu vyšel lépe hostům, kteří vedli i díky brankáři Štolcarovi 5:3, Kopřivnice se však záhy dotáhla a už svého soupeře do vedení nepustila. V závěru první půle donutila Frýdek vysunutou obranou k chybám, slibné vedení 15:11 však v rozhodující úder neproměnila. Naopak, nepřesnostmi v útoku dovolila SKP srovnat krok, a ve 40. minutě, kdy Bednárek vyrovnal na 21:21, tak bylo vše zcela otevřené. Rozuzlení přinesla až poslední desetiminutovka, v níž se skvělými zákroky blýskl kopřivnický brankář Fabián, který mimo jiné chytil za stavu 27:24 Dybovi sedmičku, a jeho spoluhráči toho stoprocentně využili. Frýdek se závěrem fyzicky i střelecky protrápil a posledních devět minut zaslouženě prohrál 2:9.

Kopřivnického pivota, Jiřího Gřese, který se spolu s Tomášem Veřmiřovským postaral o nejvíce branek v rozhodující fázi utkání, vítězství těšilo, ke hře byl ale kritický. „Špatně jsme dneska bránili a na góly se hodně nadřeli. V závěru rozhodla naše lepší fyzická připravenost,“ komentoval utkání. A jak zápas viděl trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň? „Jsem rád, že jsme vyhráli o více branek, i to se počítá. Naším velkým plus dnes bylo, že jsme, až na samotný začátek, celý zápas vedli a nepustili soupeře dopředu. V závěru šlapala obrana podle představ, Luďa (Fabián – pozn. red.) to zavřel a to rozhodlo. Potěšilo i to, že jsme závěr fyzicky vydrželi,“ konstatoval spokojeně kouč. Frýdecký trenér, Martin Strnadel, po zápase podotkl, že vítězství Kopřivnice bylo zcela zasloužené a dodal: „Kopřivnice lépe proměňovala šance. To, co jsme my nedali, jsme si vybrali snad na několik zápasů. Na týmu byla po minulém utkání (domácí porážka od Plzně – pozn. red.) znát psychická nepohoda, nedokázali jsme hrát to, na co jsme se chystali. Rozhodlo i to, že Fabián měl, když se to lámalo, větší úspěšnost než Štolcar s Pohludkou.“

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Čapka – Samek, Střelec 1, Rachač 7, Veřmiřovský 7, Prepsl 1, Šustáček 4, Gřes 5/1, Krčmář, Hála, Kolmajer, Kichner 1, Opálka 8/4.

Sestava a branky Frýdku-Místku: Štolcar, Pohludka – Aspridis, Hes 8/2, Dyba 4/1, Meca 3, Bednárek 3, Vacula 3, Holbein 2, Pavlík 2, Straka 1, Unger, Skála, Štěpánek. Sedmičky: 6/5 – 4/3. Vyloučení: 7:7. Rozhodčí: Kohout, Novák. Diváků: 400.

Sled: 9. 3:5, 14. 9:7, 21. 12:11, 24. 15:11, 27. 16:14, 33. 18:17, 41. 22:22, 51. 25:24, 55. 30:24, 58. 30:26.

Další výsledky 7. kola: Lovosice – Přerov 39:33, D. Králové – Třeboň 30:27, Jičín – Zubří 24:26, Plzeň – Karviná 30:29