Od poloviny prosince až do začátku února má totiž nejvyšší soutěž kvůli mistrovství světa ve Švédsku (13. – 30. ledna) reprezentační přestávku. Tam sice český výběr do bojů nezasáhne, ale A i B tým během pauzy absolvují přátelská utkání či turnaje.

Kopřivnice se do tréninku na zbývajících sedm kol základní části a nadstavbovou část ZUBR Extraligy vrhla 3. ledna, kdy začala s fyzickou přípravou. Té se věnovala až do 16. ledna, s tím, že v trénincích nechyběla ani práce s míčem. „Trénovali jsme venku, v hale i v posilovně, prostě jsme dělali všechny věci, které ke kondiční přípravě patří. Součástí bylo i běhání s míčem, který jsme postupně do tréninku zařazovali více a více,“ komentoval dosavadní přípravu trenér kopřivnického mužstva Libor Hrabal.

Od pondělka 17. ledna už se bude celek více věnovat herní přípravě, jejíž nedílnou součástí jsou i přípravné zápasy. První absolvovala Kopřivnice už v bloku fyzické přípravy v Zubří. To i bez některých opor vyhrálo přesvědčivě 34:24 (17:13). „Po dlouhé době jsme měli balón v ruce a nebylo to tak špatné. V prvním půli jsme se Zubřím drželi krok, dobře chytal David Petr, takže částečná spokojenost. Nezvládli jsme až posledních deset minut zápasu, kdy jsme udělali spoustu technických chyb, které soupeř trestal z rychlých útoků,“ komentoval utkání Hrabal.

Další zápas má Kopřivnice v plánu 20. ledna, a to na domácí palubovce s Ostravou (18.50 hod.), 21. – 22. ledna absolvuje přípravný turnaj v Karviné, ve středu 26. ledna si doma zahraje s juniorskou Karvinou (18.50 hod.) a v pátek 28. ledna bude hostit B tým Hranic (17.45 hod.). Zpět do extraligového kolotoče naskočí 5. února, kdy hostí doma od 18 hodin Zubří.

Do přípravných zápasů se nejspíš zapojí už i Miroslav Rachač (levá spojka), který začíná po operaci kolena naplno trénovat. Naopak na palubovce už se v kopřivnickém dresu neobjeví Martin Toms (pravé křídlo), s nímž klub po vzájemné dohodě ukončil spolupráci. „Ze sportovního hlediska nesplnil stoprocentně to, co jsme od něj očekávali, a proto jsme se dohodli na ukončení spolupráce,“ komentoval odchod Tomse manažer klubu Miroslav Bartoň.