Jen s velkými obtížemi budou hráči FBC Vikings Kopřivnice odvracet mečbol, který v tuto chvíli drží v prvním kole play off pražský celek z Vinohrad. Po dvou porážkách se série stěhuje do Kopřivnice, kde bude o víkendu pokračovat minimálně jedním, sobotním, zápasem.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Vikings Kopřivnice 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

V první šanci se ocitl kopřivnický Gajdůšek, ale v 7. minutě nastřelil jen tyčku. Pak přišlo několik pokusů domácích, ale Žďárský byl vždy na místě. V 15. minutě trefil Gajdůšek opět jen tyčku. Už za pár vteřin ale mířil Dorňák přesněji a hosté se ujali vedení. Ne však na dlouho, neboť zakrátko srovnal veselý a dvě minuty nato otočil stav zápasu Hrdina.

Navíc v úvodu druhé třetiny se podařilo Královským Vinohradům odskočit soupeři o dvě branky, autorem třetího gólu byl Vondra. Ve 27. minutě zatřepetal kopřivnický Dorňák síťkou domácí branky, ale trefil ji pouze z boku. Hned z protiútoku však Zika udělal další změnu skóre a domácí vedli 4:1. Vikingové se snažili o zvrat, ale Beneš kapituloval až těsně před druhou přestávkou z hole Hykela.

Ve 43. minutě byla Kopřivnice blízko kontaktnímu gólu, jenže Rebroš k smůle hostů nastřelil jen tyč. Za chvíli se situace opakovala, jen s tím rozdílem, že se jednalo o Ždárského brankovou konstrukci. Poslední korekci ve výsledku tak udělal až dvě minuty před koncem kopřivnický Bolom.

Branky: 16. Veselý, 18. Hrdina (Vondra), 22. Vondra (Svoboda), 27. Zika (Uher), 41. Piňos (Tojnarl) – 15. Dorňák (Kresta), 40. Hykel (Kresta), 58. Bolom (Rebroš).

Královské Vinohrady: Beneš, Šmíd – Doubek, Hrdina, Kraus, Michálek, F. Mikeš, M. Mikeš, Nigrin, Piňos, Stavjaňa, Svoboda, Tojnar, Trunečka, Uher, Veselý, Vondra, Zika, Zralý. Trenér Václav Hudeček

Kopřivnice: Lacina, Žďárský – Baďura, Bolom, Divák, Dorňák, L. Fojtík, Gajdůšek, Hykel, Kresta, Matúš, Plhal, Rebroš, Sládkovský, Uvíra. Trenér Filip Bordovský

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Vikings Kopřivnice 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Stejně jako v prvním duelu, se první obrovská šance naskytla Kopřivnici. Matúš ale jen orazítkoval Šmídovu branku. V závěru třetiny se do stejně dobré šance dostal i domácí Veselý, ale ani jemu štěstí nepřálo a míček se zastavil na cestě do sítě o tyčku. Branky tak začaly padat až ve druhém dějství. Tu první si připsal dvě minuty po přestávce Veselý. Vikingové však rychle kontrovali a Dorňák srovnal. Ve druhé části druhé třetiny se tlačili domácí před Lacinu stále častěji a výsledkem bylo jejich vedení 2:1, které zařídil Piňos. Jenže za chvíli svítil na světelné tabuli opět remízový stav. Zařídili ho paradoxně domácí, když si srazili pokus soupeře do vlastní brány.

Drama se stupňovalo v poslední třetině. Nejprve Libor Fojtík zařídil Vikingům vedení. Domácí se snažili vyrovnat, ale nedařilo se jim to. Zvláště Piňos několikrát prověřil Lacinu, ten ale držel kopřivnický prapor vysoko. Šance měli i hosté, zvláště z brejků, jenže ani jim se nepodařilo protlačit míček za záda Šmída. Rozuzlení přinesla závěrečná minuta. V čase 59:09 se podařilo Piňosovi vstřelit vyrovnávající branku a dvě vteřiny před koncem pak Veselý dokonal kopřivnickou tragédii.

Branky: 22. Veselý (Piňos), 36. Piňos (Tojnar), 60. Piňos, 60. Veselý (Uher) – 25. Dorňák (Matůš), 38. vlastní branka, 44. L. Fojtík.