Kopřivničtí házenkáři zakončili základní část prohrou v Zubří

V posledním kole dlouhodobé části české nejvyšší soutěže se představili na palubovce favorizovaného Zubří, kde téměř celý první poločas vedli, ale nakonec prohráli 23:29.

17.3.2017

PO LISTOPADOVÉ DOMÁCÍ PORÁŽCE OD ZUBŘÍ 30:37 prohráli kopřivničtí házenkáři i středeční odvetu na palubovce favorita. Foto: Deník/Archiv

Házenkáři Kopřivnice tak obsadili konečné 10. místo a příští víkend pro ně začnou domácím soubojem s Hranicemi boje v nevyzpytatelném play-out.

Kopřivničtí vstoupili do utkání dobře a brzy vedli 3:1. Když pak Pyško předvedl několik velmi dobrých zákroků, tak si hosté nadále drželi náskok dvou branek (8:6). Valaši však v polovině první půle vyrovnali, ale bojující Kopřivnice vedla v 19. minutě znovu o dvě branky, když na 10:8 zvyšoval nejlepší kopřivnický střelec Hanus.

Závěr úvodního poločasu však vyšel lépe Zubří, které se ve 25. minutě dostalo poprvé v zápase do vedení (12:11), které až do závěrečného klaksonu nepustilo.

„V prvním poločase jsme hráli opravdu výborně a skvěle zachytal Pyško, ale bohužel jsme měli zase trošku smůly. Brzo se zranil Gelnar, pak i Střelec a na křídlo musel chvíli Bukovský. Potom se zranil Patrik Fulnek, který bude nějakou dobu mimo. V závěru poločasu jsme pak udělali pár chyb, které Zubří využilo," vracel se kouč Kopřivnice Ivo Vávra k první třicetiminutovce, po které jeho tým prohrával 12:14.

V úvodních patnácti minutách druhé půle pak Zubřané zápas rozhodli, když Šlachta, jenž v Kopřivnici pomáhal v prvoligové sezoně, zvyšoval proměněnou sedmičkou již na 19:15.

„Věděli jsme, že Zubří většinu posledních zápasů rozhodlo v prvních deseti minutách druhého poločasu a bohužel se to stalo znovu. Naběhli na nás, přitvrdili v obraně a my jsme tam měli nešťastné vyloučení, kdy jsme hráli ve čtyřech," připomněl Vávra zlomové dvojnásobné oslabení.
Domácí tak dali vítězstvím 29:23 dárek svému trenérovi. Andrej Titkov totiž slavil 48. narozeniny.

„Pořád jsme museli dotahovat, ale v závěru prvního poločasu se to zlomilo a my jsme se dostali do vedení. Ve druhém poločase se projevila naše lepší trénovanost," uvedl zkušený kouč Zubří, které ve čtvrtfinále vyzve Frýdek-Místek.

V podobném duchu pak reagoval i jeho protějšek. „Zubří má vyrovnaný a široký kádr. My jsme pak odpadli trošku fyzicky a musel hrát i Rachač, který nastoupil po dlouhé pauze. V prvním poločase šlo vidět, že pokud hrajeme svoji hru, tak umíme trápit i přední týmy tabulky, ale bohužel tréninkový proces je znát, když týmy z vrchu tabulky trénují téměř denně, zatímco my takové možnosti nemáme," dodal závěrem Vávra.

Extraliga házenkářů, závěrečné 22. kolo základní části:

HC ROBE ZUBŘÍ – KH KOPŘIVNICE 29:23 (14:12)

Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmičky: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 4:8. Diváci: 997.

Nejvíce branek Zubří: Zahradníček 6, Václav 4, Hrstka 3.

KH Kopřivnice: Pyško, Žingor – Střelec, Rachač, Zima 2, Jan Gřes 1, Mička, Petřík, Jiří Gřes 4/3, P. Fulnek 4, Martinát, Gelnar 1, L. Veřmiřovský 3, Hanus 2, Mynář 4, Bukovský 2. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Zbylé výsledky 22. kola:
Dukla Praha –Litovel 40:18, Brno –Plzeň 26:34, Nové Veselí – Lovosice 26:29, Hranice –Jičín 27:30, Frýdek-Místek –Karviná 35:29.

Čtvrtfinálové dvojice play-off:
Plzeň – Jičín, Zubří – Frýdek-Místek, Dukla Praha – Brno, Lovosice – Karviná.

Pokuta za rychlost může dovolenou pořádně prodražit

Nástrahy čekají například v opravovaných úsecích v Rakousku, kde jsou automatické radarové systémy.

Obnovená premiéra ploché dráhy se blíží. Pořadatelé poodkryli startovní listinu

Několikaměsíční úsilí plochodrážního klubu v Kopřivnici o zachování ploché dráhy dopadlo úspěšně a už tuto neděli 25. června čeká kopřivnický letní stadion obnovená plochodrážní premiéra, když se uskuteční Přebor České republiky s mezinárodní účastí a 2. Memoriál Michala Matuly.

Starý Jičín se v sobotu ocitne v době války

O několik desítek let nazpět se o víkendu vrátí hrad ve Starém Jičíně. Uskuteční se tam akce, která návštěvníky zavede do Itálie roku 1944, tedy do doby, kdy se odehrávala druhá světová válka.

Hodslavice chystají velkou slávu

Dne obce Hodslavice spojené s 15. ročníkem Memoriálu otce Jana Bittnera připravuje na sobotu 24. června obec ve spolupráci s místními spolky a Salesianským hnutím mládeže.