Při mistrovství ČR v atletice, které se konalo poslední únotový víkend v hale pražského Olympu, přespurtovala ve finiši současnou českou mílařskou jedničku Marcelu Lustigovou.

Jako bonus k prvenství přidala nový halový osobní rekord na této trati 4:18,86 min. Lustigová skončila druhá v čase o pouhých třináct setin horším. „Byl to pro mě hlavně test tempové vytrvalosti před mistrovstvím světa, a dá se říci, že dopadl dobře,“ komentovala vítězství a čas čtyřiadvacetiletá odchovankyně kopřivnické atletiky, kterou 12. – 14. března čeká start na halovém mistrovství světa v katarském Dauhá.
Tam samozřejmě bude startovat na své trati, kterou je osmistovka. Limit pro start na šampionátu splnila již 15. ledna v Lucemburku, kde vyhrála v čase 2:01,85 min.

„V tréninku to momentálně vypadá dobře, takže by forma mohla být,“ pochvalovala si. „Ještě nafasuji věci a poslední tréninky už odběhám v Brně,“ doplnila závodnice brněnského Olympu.

A s jakým cílem do Kataru poletí? „Ráda bych se probojovala minimálně do semifinále,“ říká odhodlaně.

Mrzí jí jen to, že do letadla s ní neusedne trenér Jiří Sequent. „Bohužel není mezi nominovanými trenéry. Vadí mi to, ale věřím, že na výkon to nebude mít vliv,“ dodává půlkařka, která už má se startem na velkých akcích zkušenosti. Tou poslední bylo srpnové mistrovství světa v Berlíně, kde se probojovala do semifinále.