Nymburk pokořen i potřetí

Nový Jičín /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Neskutečné, famózní, vynikající! Takové a podobné ohlasy zněly po utkání 22. kola basketbalové Mattoni NBL mezi Novým Jičínem a Nymburkem. Na palubovku vícemistra přijel dlouhodobě nejlepší tým tuzemské scény, ČEZ Basketball Nymburk. Všichni očekávali s čím přijede, protože si předtím připsal dvě ligové porážky v řadě, naopak v evropském poháru zahrál skvěle.

10.1.2010

Basketbalisté Nového Jičína ve šlágru 22. kola Mattoni NBL porazili mistrovský Nymburk, který si tak připsal již třetí ligovou porážku v řadě. Foto: Petr Kocián

Přetahovaná o body, tak by se dalo popsat dění v první čtvrtině utkání. Na každý bod domácích našel úřadující mistr rychlou odpověď. Hosté se do vedení na krátko dostali až v 6. a 9. minutě (12:14, 20:21). Když hned na začátku druhé čtvrtiny posla Benda hosty do vedení, zdálo se že přišel nástup, který měl rozhodnout. Nic takového se ale nestalo. Nažhavení domácí rychle srovnali a do přestávky si vybudovali čtyřbodový náskok.

Po poločasové přestávce televizního duelu Nymburk mírně odskočil. Ještě ve 28. minutě vedl lídr soutěže dokonce o 9 bodů (52:61). Pak ale přišel nástup domácích, kteří do konce třetí části přidali devět bodů, zatím co hosté jen tři, které jim ale i tak stačili k vedení 61:64. Poslední část splňovala všechny parametry pro dramatický závěr. To se také potvrdilo, když skóre 81:81 svítilo na tabuli již v čase 38:14 po trojce Slezáka, i po závěrečné sirně. Prodloužení bylo nakonec kořistí domácích, kteří očividně cítili obrovskou šanci získat skalp Nymburku.

„Již před utkáním jsme cítili že máme šanci, když soupeř přijel bez Hanavana a Lewise. Nechtěli jsme to před utkáním vůbec řešit, ale víra a přesvědčení tam byla,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva a dodal: „Kdyby dal Muirhead v samotném závěru koš, vyhnuli bychom se nervóznímu prodloužení, ale zvládli jsme i to. Myslím si, že jsme si dnešní výhru zasloužili.“

Jeho protějšek Muli Kacurin nebyl po třetí porážce v řadě moc výřečný. „Gratuluji domácímu trenérovi k vítězství. Tak jak jsem očekával, bylo to těžké utkání. Myslím si, že hráči dali to nejlepší a můj názor je, že jsme dnes utkáni neprohráli. Více to nebudu komentovat,“ uzavřel Kacurin.

Mlékárna Miltra Nový Jičín – ČEZ Basketball Nymburk 98:95 (24:23, 46:42, 61:64, 81:81)

Body: Muirhead 22, Šarovič 17, Sanders 14, Walker 10, Gavlák a Pandula 9, Šteffel 8, Varnelis 7, Pelikán 2 – Lee a Slezák 17, Ricci 15, Sokolovský 14, Benda 13, Lenzly 7, Pumprla 5, Nečas 4, Křemen 3, trojky: 4:7, fauly: 20:30, 5 chyb: 40. Pumprla, 41. Benda, 45. Sokolovský, 45. Lee (všichni Nymburk), TH: 40/34:26/22, doskoky: 43:19, rozhodčí: Dolinek, Hruša, Kapaňa, komisař: Cígler, diváci 1100. Nejlepší hráč utkání: Levell Sanders (Nový Jičín).

Zbyněk Choleva (Nový Jičín): Již před utkáním jsme cítili že máme šanci, když soupeř přijel v trochu slabší sestavě bez Hanavana a Lewise. Nechtěli jsme to před utkáním vůbec řešit, ale víra a přesvědčení tam byla. Kdyby Muirhead proměnil svůj nájezd, vyhnuli bychom se nervóznímu prodloužení, ale zvládli jsme i to. Myslím si, že jsme si dnešní výhru zasloužili.

Muli Kacurin (Nymburk): Gratuluji domácímu trenérovi k vítězství. Tak jak jsem očekával, bylo to těžké utkání. Dnes jsme vůbec nehráli obranu. Myslím si, že hráči dali to nejlepší. Můj názor je že jsme dnes utkáni neprohráli. Toto utkání nebudu více komentovat.