VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mládež Laguny vybojovala republikový triumf

Nový Jičín - Jubilejní X. ročník Ligy mládeže České republiky v plavání s ploutvemi se stal triumfem ploutvařů Laguny Nový Jičín, kteří před zraky domácího publika dobyli ligový titul v nejvšestrannější klubové soutěži dětí a mládeže.

23.11.2011
SDÍLEJ:

VÍTĚZ Ligy mládeže České republiky v plavání s ploutvemi pro rok 2011, KVS Laguna Nový Jičín. Foto: Archiv KVS Laguna Nový Jičín

Na finále ligy ČR se do Nového Jičína sjelo 6 vybraných týmů postupujících z celoroční tříkolové soutěže z celkového počtu 15 klubů. Finalisté se postavili na startovní bloky bazénu a od nuly bojovali o body a titul nejlepší mládežnické základny pro rok 2011. Diváci v Novém Jičíně tak mohli sledovat klání tří českých a tří moravských klubů. Krom domácí Laguny zde startoval také Liberec, Most, Praha (Pulec), Žďár nad Sázavou a Zlín. Každý finálový klub vyslal do bojů 16 ploutvařů, jejichž vyplavané body se v osmadvaceti individuálních bazénových disciplínách sčítaly a spolu s výsledky tří štafetových závodů se započetly do celkového pořadí klubů.

„Soutěž je o to těžší, že vypsané disciplíny v dané kategorii jsou pro všechny členy týmu povinné,“ přiblížila trenérka Laguny Simona Klapcová a dodala: „Závodníci tak musí startovat v monoploutvích ve sprintech, na dlouhých tratích i v podvodních disciplínách s potápěčským přístrojem a v krátkých ploutvích pak v kraulových disciplínách. Na závěr se ještě družstva představila ve štafetách.“

Ve vítězném týmu KVS Laguna Nový Jičín startovali žáci Základní školy Nový Jičín, Komenského 68, kteří získali rekordní počet 49 medailí - 21 zlatých, 13 stříbrných a 15 bronzových.

V kategorii dorostenců přijeli změřit síly také aspiranti na juniorskou reprezentaci ČR. Z celkového prvenství se radovali domácí borci Ondřej Dofek a Veronika Rosová - 4 zlaté medaile na 50, 100 PP, 100 RP a 100 BF. (Ondřej získal ještě bronz, Veronika stříbro na 400 PP). Pro zlato si na 400 PP ve výborném čase 4:00,61 doplavala Martina Hanzelková, což ji v počtu medailí (1. 400 PP, 3x 2. místo na 100 PP, RP a BF a 3. místo 50 PP) dovedlo na celkové 2. místo v dorostu.

České rekordy padly tentokrát „jen“ dva. Zasloužili se o ně starší žáci Klára Křepelková a Daniel Hanák. Klára překonala svůj vlastní český rekord na 400 PP, když zvítězila v čase 3:48,42. Poté získala další 4 zlaté medaile a v bodovém hodnocení se stala absolutní vítězkou s 5318 body. „Vítězství se u Klárky očekávalo, protože je již ve svém mladém věku juniorskou reprezentantkou. Svými časy se nyní pomalu přibližuje k časům z letošního mistrovství Evropy juniorů,“ řekla trenérka Irena Musilová.

Na bedně ji doprovodily další laguňačky Petra Kuncová a Denisa Papáková, čímž divákům v hale předvedli několikrát zelený hattrick. Petra mimo druhého místa ve víceboji vyplavala 2 stříbra (100 PP, 100 RP) a 3 bronzy (50, 400 PP a 100 BF), Denisa stříbro na 50 PP a bronz na 100 PP i RP, což ji ve víceboji stačilo na bronzovou příčku.

Druhý rekord žáků, který na trati 100 BF zaplaval Dan Hanák v čase 49,97, překonal loňský čas Ondřeje Dofka. Dan Hanák také předvedl excelentní vítězství v oblíbených sprintech na 50 a 100 PP v monoploutvi. Ke třem zlatým přidal stříbro pod vodou (100 RP) a bronz na 400 PP. Dalším medailovým želízkem v ohni byl starší žák Lukáš Fojtík. Podařilo se mu získat hned tři medaile, mezi něž patří stříbro na 400 PP v čase 3:47,22 a bronzové kovy na 50 a 100 PP.

V kategorii mladších žáků se představila nastupující generace Laguny. Dvě zlaté medaile si na tratích 50 BF a 400 PP vyplaval Lukáš Podzemný, hned čtyři medaile získal Martin Bolek (2x 2. místo 50 BF, PP, 3. 100 PP) a tři kovy plus celkové 2. místo v bodování žáků si připsal Jakub Klimpar (2. 100 PP, 2x 3. místo 50 BF, 400 PP). Mezi žačkami stály na bronzovém stupínku Karolína Horáková 400 PP a Barbora Svobodová na 50 BF.

„Perličkou na závěr byly štafety zlaté kategorie C a D na čtyřikrát sto metrů a stříbrné kategorie E na čtyřikrát padesát metrů. Pochvalu zaslouží také ti, jež na stupních sice nestáli, ale body týmu přinesli, jako Matěj Bartek, Eliška Poláchová a David Šrom,“ řekla Klapcová a uzavřela: „Vedení Klubu vodních sportů Laguna Nový Jičín děkuje sportovcům za vzornou reprezentaci našeho klubu a města Nový Jičín, trenérům za přípravu závodníků k soutěži, rozhodčím a organizátorům za pomoc, spolupráci a hladký průběh soutěže a v neposlední řadě také všem příznivcům klubu, rodičům a ZŠ Nový Jičín, Komenského 68, za podporu vedoucí k úspěchu týmu KVS Laguna Nový Jičín v národní soutěži.“

Konečné pořadí Ligy mládeže ČR v plavání s ploutvemi pro rok 2011: 1. KVS Laguna Nový Jičín (3.170 bodů), 2. Uhlomost-sport Most (2.212 b.), 3. Aqu Klub Liberec (2.199 b.), 4. TZP Pulec Praha (1.826 b.), 5. TZP Nemo Zlín (1.792 b.), 6. Čochtanklub Žďár nad Sázavou (1,678 b.).

Autor: Jan Kešelák

23.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení