Starší žáci KH Kopřivnice nastoupili do prvního utkání v turnaji proti družstvu TJ Sokol Ostrava, se kterým se již v sezóně jednou potkali. Kopřivničtí udělali první krok k vítězství již v prvním poločase, když solidní obranou eliminovali střelce soupeře a vydobyli vedení 12:07, které ve druhé půli udržovali až do vítězného konce 21:17. „Družstvo Ostravy bylo zdatným soupeřem, ale na Kopřivnické recept nenašlo. Hráči odvedli solidní výkony, plnili pokyny trenéra a udělali tak první krok k postupu do Žákovské ligy,“ prozradil za KH Kopřivnice Igor Fulnek.
Do druhého utkání nastoupila Kopřivnice proti družstvu HC Baník Karviná, kdy i v tomto klíčovém utkání se solidní obranou podařilo dostat pod tlak hostující střelce, a vydobyli si tak vedení 12:08. Ve druhém poločase se Karviná již takřka k ničemu nedostala. Kopřivnice svého soupeře nakonec deklasovala 28:14, čímž si zajistila nejen postupovou příčku, ale i vítězství v celém kvalifikačním turnaji. „Hlavně druhý poločas se nám opravdu velice povedl a z naší strany to byl výborný výkon,“ komentoval kopřivnický trenér Jan Martínek.

V posledním utkání se Kopřivnice utkala s družstvem HC Zubří. Toto utkání již nic neřešilo, neboť Kopřivnice byla již před tímto utkáním vítězem kvalifikačního turnaje a Zubří i v případě vítězství skončilo na nepostupovém 4. místě. Do utkání nastoupili převážně hráči z lavičky, kteří nedostávají tolik příležitostí. Po poločase 2:12 skončilo utkání nakonec 27:16 pro Zubří.

Mladíci KH Kopřivnice v tomto turnaji nenašli přemožitele v prvních dvou důležitých utkáních s Ostravou a Karvinou, kterými si zajistili vítězství v turnaji a postup do Žákovské ligy. V utkání se Zubří sice zaváhali, ale i tak kvalifikační turnaj zaslouženě vyhráli. Primát je o to cennější, neboť se jednalo o čtyři nejlepší družstva v podzimní části Severomoravské ligy.

Sestava a branky KH Kopřivnice: Petr Chalupa, Tomáš Lipový - Vladimír Bača, Marek Bukovský, Roman Fila 1, Martin Filouš, Patrik Fulnek 2, Jan Hanus, Matěj Karban 6, Marek Mikulenka, Adam Reček 29, Jiří Šustala 4, Václav Tížek 12, Pavel Zahradník, Josef Zeman, David Zima 7, Pavel Žižkovský 4.
Výsledky turnaje: HC Baník Karviná - HC Zubří 21:17, KH Kopřivnice - TJ Sokol Ostrava 21:17, HC Zubří - TJ Sokol Ostrava 21:31, HC Baník Karviná - KH Kopřivnice 14:28, KH Kopřivnice - HC Zubří 16:27, TJ Sokol Ostrava - HC Baník Karviná 19:21.
Pořadí v turnaji: 1. KH Kopřivnice 65:58, 4 body, 2. HC Baník Karviná 56:64, 4 body, 3. TJ Sokol Ostrava 67:63, 2 body, 4. HC Zubří 65:68, 2 body.