Druholigoví basketbalisté Nového Jičína si tak díky dvěma výhrám nadále udrželi šanci na postup do bojů o 1. ligu.

Kvalifikační boje se budou týkat jen prvních dvou celků tabulky.

Svěřenci Martina Zdražila si ve Svitavách vypracovali rozhodující náskok ve třetí čtvrtině a nakonec došli k jednoznačné výhře 83:51.

O den později v Šumperku pak druholigový nováček vedl nad domácím Šumperkem v poločase 50:41 a čtrnáctibodový rozdíl ve třetí části hry ho katapultoval k již ke čtrnácté výhře v ročníku, na které se dvaceti body podílel Medek.

Před Novým Jičínem jsou tak nyní poslední čtyři zápasy základní části. Velmi dobrou zprávou je fakt, že se aktuálně druhý tým v příštích domácích utkáních hraných 27. a 28. února dočká konečně premiéry na domácí palubovce v Novém Jičíně.

Vinou rekonstrukce totiž odehráli Novojičínští všechna domácí utkání v Příboře. „V dalších utkáních, které hrajeme už na domácí palubovce v Novém Jičíně budeme rozhodně potřebovat kus štěstí a podporu fanoušků. Karty jsou rozdány jasně. Jestliže ve všech čtyřech utkáních zvítězíme, postup do další fáze nám neunikne," uvědomuje si trenér BC Nový Jičín Martin Zdražil, jehož tým hostí v sobotu 27. února od 14.30 hodin celek ze suterénu tabulky SBK Valašské Meziříčí.

O den později se pak hraje už v 9.30 a do Nového Jičína dorazí soupeř odlišných kvalit. SK UP Olomouc se totiž na 3. místě pyšní stejnou bilancí 14 výher a 4 porážek jako basketbalisté Nového Jičína, kteří pak zakončí dlouhodobou část březnovými zápasy v Hladnově a v Karviné.