Mezi desetiletými byli úspěšní zejména Šimon Vavřín (6. místo 100P - 1:42,3, 10. místo 50M – 0:46,5), Annemarie Kulišťáková (8. místo 50M – 0:44,5), Anežka Olosová (4. místo 200PZ – 3:17,9, 7. místo 50 Z - 0:42,7, 9. místo 100PZ – 1:33,2).

Dalšími plavci, kteří se kvalifikovali na tuto výběrovou soutěž, byli Radim Vilček a Martin Tvarůžek.

„Jedenáctiletí se pak sešli v Brně. Zde se prosadili zejména David Koutný (9. místo 200Z – 2:59,3, 10. místo 100Z – 1:24,2) a Martin Kocián (6. místo 100P – 1:35,8). Výborné výkony na hranici svých nejlepších časů podali i Petra Kociánová a Jan Huvar," informoval trenér Plaveckého klubu Nový Jičín Vlastimír Perna, jenž je zároveň také šéftrenérem české plavecké reprezentace.

Další vrcholnou soutěží pak byly Mistrovství České republiky žactva. Plavecký klub z Nového Jičína zastupovala pětičlenná výprava třináctiletých nadějí, která se z Prostějova vrátila s medailovou předvánoční nadílkou, když si každý z nich přivezl alespoň jeden cenný kov. „Nejvíce zazářil Josef Kratochvíl, který získal titul Mistr České republiky v disciplíně 200 VZ – 2:05,31," zdůraznil trenér novojičínských plaveckých nadějí.

Kratochvíl se pak stal ještě Vicemistrem ČR v disciplínách 50VZ – 0:26,06 a 100VZ – 0:56,70, bronzovou medaili si pak vyplaval z disciplíny 100PZ – 1:05,79 a 6. místo obsadil na 200PZ – 2:23,39. Marie Skopalová obsadila skvělou třetí příčku v disciplíně 100VZ – 1:03,31, když si i v ostatních disciplínách zlepšila své nejlepší osobní výkony. Mezi nejlepší desítku se ještě prosadil Jan Sazovský ve svých oblíbených delších disciplínách (7. místo 1500VZ – 18:15,03, 8. místo 400VZ – 4:39,59, 8. místo 400PZ – 5:20,83, 9. místo 200VZ – 2:12,56).

Alex Biskup obsadil v prsových disciplínách 12. a 13. místo, Peter Jaroň se zvládl probojovat ve všech svých startech do první dvacítky. Skvěle si vedla také novojičínská štafeta ve složení Alex Biskup, Peter Jaroň, Jan Sazovský a Josef Kratochvíl, která zaskočila ostatní chlapecké štafety v závodě 4x50 polohový závod, kde byla tou nejrychlejší čtveřicí a vybojovala mistrovský titul. Na trati 4x50 volný způsob pak obsadila výtečné 2. místo.

V kopřivnickém bazénu se uskutečnilo Mistrovství ČR nejstarší žákovské kategorie (čtrnáctiletého žactva), kde měl novojičínský klub zastoupení Ondřejem Huvarem, který obsadil nejlépe 12. místo v disciplíně 100P – 1:16,82, v dalších disciplínách se pohyboval mezi 15.-19. místem.

Indráková vyplavala bronz

Posledním vrcholem sezony pak bylo Mistrovství ČR seniorů a dorostu v Plzni, kam se kvalifikovala novojičínská čtveřice Michaela Indráková, Filip Černý, Matěj Podzemný a třináctiletý Josef Kratochvíl. „Vynikající výsledek udělala prvně jmenovaná, Michaela Indráková, která získala bronzovou medaili mezi staršími dorostenkami v disciplíně 100Z – 1:04,86.

I v dalších disciplínách dosáhla výborných umístění a vždy se kvalifikovala do „malého" finále starších dorostenek," pochvaloval si reprezentační kouč Vlastimír Perna. Další zástupci novojičínského plaveckého klubu dosáhli na šampionátu výkonu na hranici nebo lepších svých „osobáků".

Filip Černý mezi mladšími dorostenci obsadil 15. místo na 200P – 2:41,01, 16. místo 50P – 0:32,64, 16. místo 100P – 1:11,66. Mezi staršími dorostenci se umístil Matěj Podzemný na 13. místě v disciplíně 200Z – 2:21,70.

Třináctiletý Josef Kratochvíl byl klasifikován pouze v open kategorii bez rozdílu věku, kde obsadil 50. místo na 100Z – 1:04,02.

„Všechny mistrovské soutěže měly v podání novojičínských plavců jedno společné – velké množství nejlepších osobních výkonů, překonávání klubových rekordů a nečekané množství nejen medailí, ale i umístění mezi nejlepší desítkou v České republice. Naši mladí sportovci tak zúročili své tréninkové úsilí v loňském roce a ukázali, že se mohou v budoucnu směle měřit s plavci z kteréhokoliv klubu," má o svých svěřencích jasno Vlastimír Perna.