VYBERTE SI REGION

Novojičínští zástupci na Jizerské padesátce

Na nedávném 49. ročníku Jizerské „50", která se konala na Bedřichově, se představilo také několik závodníků z Novojičínska. Pohorská jednota Radhošť ve Frenštátě pod Radhoštěm totiž uspořádala na legendární závod hromadný zájezd.

27.1.2016

Ilustrační foto.Autor: DENÍK/Jan Škvára

Organizátoři i závodníci letošní Jizerské 50, která je zařazena do světového poháru dálkových běhů na lyžích Worldloppetu a série Ski Classic se s nepřízní počasí poprali úspěšně.

A to i přesto, že byly tratě většiny kategorií zkráceny a elitní kategorie pro dosažení 50 km obkroužila patnáct kol a jedno kolo za každého ze zahynulých členů horolezecké expedice Peru v roce 1970. Poprvé se závod nejel po 50 kilometrové ani na zkrácené trati, ale na okruzích, které byly dlouhé 4 a 3,4 km.

Na start se postavilo přes 5 000 závodníků a pozadu ale nezůstali ani diváci, kteří bouřlivě povzbuzovali závodníky, pro které byla tato forma závodu velmi atraktivní.

V elitní kategorii, která se jela na patnáct okruhů dlouhých 3,4 km, nakonec v Jizerských horách zvítězil Nor Petter Eliasen s časem 2 hodiny 12 minut a 35 vteřin. Nejlepší z Čechů byl Stanislav Řezáč, jenž skončil dvanáctý. Mezi ženami pak ve stejné kategorii triumfovala Britta Norgren Johansson z Norska. Česká závodnice se v hlavní kategorii neobjevila.