Úvod střetnutí byl ve znamení přetahované o vedení. Ani jeden celek však nedokázal získat větší náskok. Střelecky se dařilo Šarovičovi na straně domácích, na straně Rakušanů pak Ocokoljičovi. Druhá část začala za stavu 26:26, ale během několika minut to bylo náhle 28:42 a Nový Jičín musel dohánět.

Po přestávce domácí pokračovali ve zlepšeném výkonu a manko ve skóre za několik minut smazali. Kladné skóre 65:64 ale bylo to poslední na jejich straně. Od té doby opět přešli do vedení Panteři a do konce utkání si již mírný náskok hlídali.

Včera turnaj ukončily zápasy Pezinok - Fürstenfeld a Nový Jičín – Pardubice, které skončily po uzávěrce dnešního vydání Deníku. Pokud však rakouský celek svůj zápas vyhraje, stane se jistým vítězem, bez ohledu na výsledek posledního zápasu turnaje.

Výsledky Kontext Cupu - 2. den:

Skanska Pezinok – BK Synthesia Pardubice 60:86 (15:16, 33:40, 44:68), nejlepší střelci: Brliť 13, Bučák 10, Grznár 9 – Payne 17, Grepl a Štefl 16, fauly: 16:18, TH: 11/6 – 22/16, trojky: 6:4.

Geofin Nový Jičín - Fürstenfeld Panthers 88:96 (26:26, 44:51, 70:74), body: Šarovič 33, Ubilla a Walker 13, Reinberger 8, Smith a Gavlák 6, Pandula 5, Hájek 4 - Ocokoljič 21, Sullinger 18, Ray 17, Goljovič 14, Grum 12, Barbary 6, Boone a Miletič 3, Gaines 2, fauly: 16:18, TH: 10/10 – 22/13, trojky: 9:14, 5 chyb: Barbary, Ocokoljič, rozhodčí: Dolinek, Kapl, Holubek, diváci: 400.