Nový Jičín přehrál Děčín

Nový Jičín - Nový Jičín zopakoval na své palubovce dobrou formu, jako při utkání sOstravou, a porazil dalšího nebezpečného protivníka, BK Děčín. Přestože Geofinu v34.kole basketbalové Mattoni NBL utekl začátek, ochutnal soupeř hořkost porážky.

13.3.2008

Ilustrační foto.Foto: Aleš Krecl

Úvod zápasu domácím vůbec nevyšel. Než se nadáli prohrávali 0:6. První vizitku Geofinu vystavil Chapman úspěšným pokusem z tříbodové vzdálenosti, přesto byli hosté stále o krok vepředu. V 8. minutě již vedli o 10 bodů (5:10). Od té doby ale domácí zabrali a náskok Děčína prakticky vymazali. Prvním košem Pelikána, ve druhé části, se dostal Nový Jičín do vedení. Situace se rázem obrátila a byli to hosté, kdo doháněl narůstající náskok. Ve 14 minutě už domácí vedli o 8 bodů (31:23). Děčín přesto manko smazal. Střelecky nejaktivnější z domácích byl Chapman s Šarovičem, krok s nimi držel hostující Miloš.

Po přestávce oba týmy vycházely z precizní obrany. Skóre se pozvolna měnilo a žádný z týmů nedokázal strhnout vedení výrazněji na svou stranu. Ke střelcům se přidal děčínský Thomas, skvělý výkon podával domácí Chapman. Hosté vyrovnali půl minuty před koncem třetí čtvrtiny. Závěrečné dějství se změnilo v opravdové drama. Přestože snaha hostujícího celku o zkorigování výsledku byla enormní, nedařila se jim střelba. Domácím naopak ano a ve 39. minutě již vedli, po trojce Šaroviče, o 21 bodů (81:60).

Zbyněk Choleva (Nový Jičín)

Jsem rád, že jsme děčínu oplatili porážku. Začátek nám moc nevyšel, přestože jsme se na to připravovali. Změnou v obraně jsme soupeře postupně nahlodávali až jsme měli, v poslední části, výraznou převahu. Zde jsme měli více sil, a také výškovou převahu pod košem. Získali jsme tak potřebný klid do další práce.

Pavel Budínský (Děčín)

Blahopřeji Novému Jičínu k vítězství. Přesto je pro nás konečný výsledek trochu krutý, vzhledem k předvedené hře. Třiatřicet minut to bylo celkem vyrovnané utkání. Rozhodl závěr, kdy jsme zkolabovali silové typy domácích slavili úspěch. Rozhodla také převaha domácích pod košem.

Geofin Nový Jičín – BK Děčín 88:62 (16:17, 38:35, 57:54)

Body: Šarovič a Reinberger 18, Chapman 12, Gavlák a Pelikán 10, Venta 8, Šoška 6, Walker 4, Beechum 2 – Miloš 12, Thomas, P. Houška a Argrett 10, J. Houška a Soukup 6, Prach 5, Holanda 3, trojky: 11:5, fauly: 14:21, TH: 24/13:18/15, rozhodčí: Vrážel, Kurz, Kapl, diváci: 1000. Nejlepší hráč utkání: Rostislav Pelikán (Nový Jičín).