Hned od začátku zápasu bylo patrné, že do Nového Jičína přijel ambiciózní celek. Přestože skóre zápasu otevřel pro domácí Robert Šarovič, Pardubice se rychle ujali vedení a dotahovat museli domácí. To se jim podařilo až s příchodem druhé části. Nyní byli na řadě hosté, kteří ale bez výraznějších problémů drželi s favoritem krok.

V podobném představení pokračovali oba týmy i po přestávce. Tentokrát předvedli pravou přetahovanbou o každý bod a ve o vedení se spravedlivě rozdělili. Vstup do poslední čtvrtiny vyšel lépe domácím, když již ve 33. minutě vedli o devět bodů (76:67). Než se ale domácí nadáli, o nadějné vedení přišli. Poslední dvě minuty rozhodly větší zkušenosti a pohoda domácího celku. Pardubice sice ještě hodně nepříjemně kousaly, přesto to na zvrat nestačilo.

"Jsem rád za vítězství. Dnes jsem se na výhru hodně nadřeli,“ hodnotil utkání trenér Nového Jičína Zbyněk Choleva. „Pardubice od začátku využily své střelecké potence a hrály vabank,“ dodal Choleva a pokračoval: „Stálo nás to pak spousta úsilí dostat zápas pod kontrolu.“

Asistent trenéra Pardubic Oldřich Zdobinský taky hodnotil zápas pozitivně. „Samozřejmě domácím blahopřeji. Z nyšeho pohledu jsme odehráli výborný zápas. Škoda jen závěru, který nakonec rozhodl,“ řekl Zdobinský a uzavřel: „Po většinu zápasu jsme hráli dobře, ale potopil nás domácí Lev Sanders svými těžkými střelami.“

Mlékárna Miltra Nový Jičín – BK Synthesia Pardubice 96:78 (21:23, 44:43, 69:65)

Body: Sanders 26, Pandula 23, Walker 13, Muirhead 11, Šteffel 10, Pelikán 6, Šarovič 4, Gavlák 3 – Wright 15, Miloš a Arnold 14, Bohačík 12, Sýkora 11, Peterka, Pospíšil a Marek 4, trojky: 7:6, fauly: 17:21, TH: 17/22:12/14, 5. chyb: 37. Šteffel (Nový Jičín), technická chyba + diskvalifikace: 40. Jan Slowiak (trenér Pardubic), doskoky: 30:33, rozhodčí: Vrážel, Hruša, Holubek, diváci: 1000. Nejlepší hráč utkání: Levell Sanders (Nový Jičín).