Série se nyní přesouvá do Pardubic, kde se bude hrát ve středu 4. května od 18.00, čtvrtý duel se hraje opět v Novém Jičíně v sobotu 7. května od 17.00.

Přestože první koš vstřelili domácí, byli to hosté, kdo se rychle dostali do vedení. Nakonec si Pardubice vzaly do druhé části slušný náskok. Ten ze začátku druhé části ještě narostl, ale pak udávali aktovku domácí a snížili až na rozdíl čtyř bodů (29:33).

„Začali jsme přesně tak, jak jsme nechtěli. Dali jsme Pardubicím prostor a hned ze začátku se chytil Wright a Černošek trojkou a věděli jsme, že je zle. Přesně toto jsme jim nechtěli dovolit. I v obranné fázi jsme byli moc opatrní,“ řekl novojičínský trenér Zbyněk Choleva. „Tentokrát jsme daleko lépe zvládli začátek zápasu my a Nový Jičín se až sérii trojek ve druhé čtvrtině dokázal do zápasu vrátit,“ přiznal trenér Pardubic Jan Slowiak.

Po přestávce viděla téměř zaplněná novojičínská hala podobný obraz hry, s tím rozdílem, že domácí se dotáhli na Pardubice na rozdíl jediného koše. Hosté ale opět utekly, když ve 33. minutě vedly 75:66, ale než se nadály, šel do jednobodového vedení Nový Jičín 81:80. Ve zbylých dvou minutách bylo k vidění hodně taktizování, které nakonec přineslo vítězství Pardubicím, které tak srovnaly čtvrtfinálovou sérii.

„Utkání nás stálo hodně sil. Pestože jsme se dokázali do zápasu znovu vrátit, měli jsme víc smůly, než bylo hodno. Nedali jsme spoustu důležitých košů, naopak Pardubice předvedly trojku z šílené vzdálenosti.

Série je opět na začátku a musíme bojovat dále,“ zhodnotil Choleva. „Hráčům bych rád poděkoval, že předvedli velkou chuť po vítězství, protože to nebylo lehké utkání. Zápas měl náboj, divákům se musel líbit a ukázal, že naše špička ligy jde nahoru. Dnes rozhodovaly opravdu naprosté detaily, jako třeba neproměněné šestky. Svůj vliv měla i trojka Sýkory takřka z poloviny hřiště,“ uzavřel Slowiak.

Unibon Nový Jičín – BK JIP Pardubice 86:91 (15:28, 41:48, 63:65)

Body: Pandula 15, Pečiukas 13, Ubilla 12, Šarovič 10, Muirhead a Pelikán 7, Channels a Šteffel 6, Jurečka a Šoška 5 – Bohačík 21, Hampton 14, Pospíšil 12, Kraus 10, Wright 8, Arnold, Černošek a Marek 7, Sýkora 5, trojky: 10:6, fauly: 29:25, 5. chyb: 40: Bohačík (Pardubice), TH: 18/29:31/41, doskoky celkem: 26:33, rozhodčí: Dolinek, Hruša, Vondráček, diváci: 1050. Nejlepší hráč utkání: Petr Bohačík (Pardubice).
Stav série: 1:1.