V hlavní soutěži PRESS GALLS POLISH MASTER´S 2009 se povedlo nečekaně zvítězit domácímu K. Ludwiczakowi, sedlajícímu Torado 2. Součástí této velkolepé akce byly i národní soutěže pro děti a mladé jezdce do 25 let a soutěže pro jezdící sponzory závodů.

Česká republika měla své úspěšné zástupce, neboť Lence Gladišové se povedlo hned 2× zvítězit s valachem Irras v parkurech do 130cm a Josef Kincl s Greay Rose exceloval krásnou vítěznou jízdou v rozeskakování ve finále Grand Prix pro mladé jezdce do 25 let.

Mezi dětmi se neztratila Tina Šalková s Gold Winem (9. místo) a její bratr Jakub byl s koněm Fatima v páteční soutěži třetí. Kateřina Kubrická s Deborou se umístila dvakrát (6. a 7. místo) na dekorovaných postech. Na kvalitní výsledkový servis dohlížel z „niebieskiej“ věže rozhodčích mimo jiné i Ing. Radovan Šalek.

Báječnou atmosféru v hale doplňoval každý den doprovodný program, jehož součástí bylo westernové show v rychlostních disciplínách, kočárové zrcadlové soutěže opravdových mistrů opratí a skok mohutnosti, kde Tomasz Klein s Larissou 644 zdolal na druhý pokus výšku 210 cm.
Hlavním lákadlem byla účast německého olympionika Franke Sloothaaka, který se zúčastnil mimo hlavní soutěže i ukázky čtyř jezdců s výměnou koní, vedl ukázkovou hodinu s polskými juniory a vyzkoušel si westernové sedlo v rychlostní soutěži Pole Bending. Pro malé i velké diváky se každý den běžel dostih poníků. Ve finálovém dostihu Wielkiej Katowickiej zvítězila Kateřina Klacková se Sally Izabey z Trojanovic. I ve westernowých soutěžích Adrenalina Cup byly české barvy hojně zastoupeny. Jedním z partnerů a VIP fotografem celých závodů byl, již nejen v dostihovém prostředí známý, Zenon Kisza.