Plavci opět přivezli medaile

Nový Jičín - Sportovci Plaveckého klubu Nový Jičín se o víkendu rozdělili na dvě skupiny. Žáci se zúčastnili 6. ročníku Velké ceny města Prostějova, dorostenci a dospělí pak 4. kola Českého poháru - Plzeňské sprinty.

27.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

„Bohužel nás postihla velká nemocnost a 3 naše želízka v ohni, tedy Kulišťáková, Knesl a Černý, zůstala doma v posteli. Ale ani ostatní se v silné konkurenci žákovských kategorií neztratili,“ prozradila předsedkyně Plaveckého klubu Nový Jičín Pavlína Skřičková.

Matěj Podzemný (1997) dokonce vyhrál svoji parádní disciplínu na 50 m znak v osobním čase. Jiří Maňásek si domů dovezl další bramborovou medaili na 200 m prsa, 5. místo obsadil na 100 polohový závod a 9. místo na 50 m volný způsob.

„Naši dorostenci a dospělí v Plzni vybojovali 13 osobních rekordů. Umístění do 12. místa jsou příslibem do dalších náročných závodů, které naše plavce čekají ještě do konce kalendářního roku,“ dodala Skřičková.

Jakub Radina (1989) - 8. místo na 800 m volný způsob a 9. místo na poloviční trati. Jedenácté místo v disciplíně 400 m polohový závod obsadil nejúspěšnější novojičínský dorostenec Vojtěch Kulišťák (1992). Na stejné pozici skončil také Marek Zetocha (1991) v disciplíně 200 motýlek.

27.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.