Přerov urval v hale nevýrazné Kopřivnice bod

Kopřivnice – Velkým překvapením skončilo středeční předehrávané utkání 15. kola ZUBR Extraligy házené mužů, v němž osmá Kopřivnice nečekaně remizovala s desátým Přerovem. Na palubovce nováčka přitom vyhrála první vzájemný zápas o sedm branek, a pouhý bod za remízu tak pro ni je obrovským zklamáním. „Je to pro nás další ztracený bod, který nám ve vyrovnaném boji o play-off může hodně chybět,“ neskrýval rozladění trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň.

11.12.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Ruščin

KH Kopřivnice – Sokol HC Přerov 28:28 (15:15)

Utkání bylo vyrovnaným soubojem od prvních minut. Kopřivnice sice byla tím, kdo měl herně navrch, banálními chybami, nepřipravenou a nepřesnou střelbou se však připravovala o možnost vytvořit si větší náskok. Bojovně naladěný Přerov, který se v útoku opíral o Kavku a Hubáčka a vzadu hlavně o brankáře Bavlnku, se tak držel ve hře. Ustál i kritické dvojnásobné oslabení na začátku druhé půle, v němž domácí poprvé v zápase odskočili na rozdíl tří branek (19:16). Záhy opět srovnal krok, a duel tak nezadržitelně spěl k infarktovému konci. I ten měla Kopřivnice rozehraný lépe než soupeř, stejně jako celý zápas jej však nezvládla. Dvě minuty před koncem, za stavu 28:26, vyrobily opory týmu technické chyby a soupeř se nejen dotáhl, ale dokonce dostal v závěrečných vteřinách šanci vstřelit vítěznou branku.

Kopřivnický kouč byl výkonem mužstva více než zklamaný. „Naše obrana dnes byla nedůrazná, špatně jsme zakončovali šance a udělali jsme velké množství technických chyb. Byl to opravdu hodně špatný výkon, který připisuji i tomu, že hráči šli nejspíš do zápasu s pocitem, že se nemůže nic stát. Když se do toho ale nedá srdíčko, tak můžete prohrát s kýmkoliv,“ konstatoval Bartoň. Na druhé straně vládla spokojenost. „Kluci byli správně nahecovaní, i díky tomu jsme dnes odehráli dobré utkání. Škoda nevyužitých šancí na začátku druhé půle, kdy domácí podržel Fabián. Na druhou stranu jsem rád, že jsme se nepoložili za stavu 19:16. Naší hlavní devizou byla bojovnost a velkou roli sehrálo i to, že Bavlnka podal stejně dobrý výkon jako brankář soupeře,“ zhodnotil zápas vedoucí přerovského družstva Richard Buček.

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Čapka – Lipový, Střelec 3, Rachač 3, Hanzelka 1, Šustáček 4, Gřes 4/1, Kovalák, Kichner 5, Opálka 6, Prepsl, Kolmajer 2, Ďurčík.

Sestava a branky Přerova: Bavlnka, Klichuk – Pörsök, Potiška, Bechný 4, Zemánek 2, Buček, Zedek 2, Halašta 1, Hubáček 6, Kavka 8/4, Valášek, Pernička 5.

Sedmičky: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 4:6. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Diváků: 250. Sled: 10. 7:5, 16. 7:9, 21. 11:10, 29. 15:14, 39. 19:16, 41. 19:19, 47. 23:21, 57. 26:26, 58. 28:26

JANA FEILHAUEROVÁ

11.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.