Triumf frenštátského skokana na lyžích Filipa Sakaly

Frenštát pod Radhoštěm - Šestnáctiletý junior Filip Sakala z TJ Frenštát pod Radhoštěm zvítězil v kategorii mladších juniorů v závodě o Pohár Wisły. Poslední neděli v roce 2012 se uskutečnily na můstku Adama Malysze HS 134 v polské Wiśle - Malince mezinárodní závody o Pohár Wisły ve skoku na lyžích.

4.1.2013

Vítěz jedné z juniorských kategorií v polské Wiśle - Malince Filip Sakala z Frenštátu pod Radhoštěm. Foto: Jiří Sedláček

Závodilo se ve čtyřech věkových kategoriích a z povětrnostních důvodů se odskákalo jen jedno kolo.

Závody v seniorské kategorii Open vyhrál Rafał Śliż z pořádajícího KS Wisla Ustronianka. V jednokolovém závodě zvítězil v konkurenci patnácti startujících, se ziskem 112,4 bodu za skok dlouhý 120,5 metru, před Janem Ziobro z WKS Zakopane a Arturem Kukułou z KS Wisla Ustronianka. Na dalších dvou místech se umístili skokani AZS AWF Katowice Mateusz Wantulok a Paweł Słowiok, těsně před českými závodníky Jiřím Mazochem z TJ Frenštát p.R. (95,4 b., 113 m) a Davidem Ripperem z TJ TŽ Třinec.

Výborný skok, dlouhý 132,5 metrů, zajistil vítězství Bartołomiejowi Kłusekowi v kategorii Junior A. Závodník klubu LKS Klimczok Bystra získal 134 bodů a porazil druhého Krzysztofa Bieguna z LZS Sokól Szczyrk a třetího Tomasze Byrta Z KS Wisla Ustronianka. V konkurenci dvaceti startujících obsadil 10. místo Pavel Rajnoch z TJ Frenštát p. R. (56,4 b., 93 m).

V kategorii Junior B zvítězil syn bývalého reprezentanta a mistra světa v letech na lyžích Jaroslava Sakaly, Filip. Frenštátský skokan zvítězil se ziskem 114,1 bodu za skok dlouhý 122 metrů, před Adamem Rudou z klubu Zagorskie TS Zakucie a třetí místo na stupních vítězů obsadil Jakub Wolny z LKS Klimczok Bystra. V konkurenci dvaatřiceti startujících obsadili 14. a 15. místo další dva čeští junioři z TJ Rožnov p. R., Robert Měch a Jan Michálek.

V kategorii Junior C nenašel přemožitele Paweł Gut z LKS Poroniec Poronin.

Z výsledků jednotlivých kategorií:

Senior: 1. Rafał Śliż (KS Wisla Ustronianka)…6. Jiří Mazoch (TJ Frenštát).

Junior A (1993 a 1994): 1. Bartołomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra)…10. Pavel Rajnoch (TJ Frenštát).

Junior B (1995 a 1996): 1. Filip Sakala (TJ Frenštát).

(sed, dtb)

Autor: Redakce

4.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

Fotbalisté Petřvaldu na Moravě (v bílém) zahájili nový ročník dělbou bodů.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.