BK JIP Pardubice - Unibon Nový Jičín 76:87 (12:19, 39:46, 57:70)

Neskutečně vyrovnanou první čtvrtinu pro sebe Novojičínští urvali až v posledních dvou minutách, kdy odskočili na sedmibodový rozdíl. Než se ale nadáli, byl stav v polovině druhé části vyrovnaný a v 15. minutě přešli domácí do vedení (34:33). A opět se začínalo od začátku a opět se opakovalo drama z první části. Než se Pardubice stačily nabažit svého obratu, prohrávaly o devět bodů, 35:44.

Zaplněná domácí hala sledovala, zda Nový Jičín po přestávce vybouchne, jak se mu to během sezony několikrát stalo. Během minuty byl stav opět srovnán, a třetí přetahovaná o body mohla začít. Jenže hosté opět rozhodli v závěru třetí části, kdy odskočili, tentokrát až na třináctibodový náskok. Ten už sice v poslední čtvrtce nebyl nikterak velký, ale domácím se strhnout vedení na svou stranu již nepodařilo.

Jan Slowiak (Pardubice): Nový Jičín vyhrál zaslouženě. Byl lepší, byl klidnější, byl zkušenější a byl chytřejší. My jsme některé situace řešili neuvěřitelně zbrkle a v panice. Dlouho jsme měli jednoho jediného hráče, který na sebe bral velmi odvážně zodpovědnost a držel nás v utkání, a tím byl Petr Bohačík. K němu se vždycky na chvilku někdo přidal, ale obecně si troufám říci, že naši obvyklí lídři opět nezahráli a nijak výrazně se nepřidal ani nikdo z lavičky. Prohráli jsme zaslouženě.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín): Byli jsme úspěšnější ve střelbě, dělali jsme méně ztrát. Hráli jsme klidněji než Pardubice a celý zápas relativně ovládali tempo, takže jsme s výkonem spokojeni. Teď je otázka, jak to vydržet do dalšího zápasu. Pardubice jsou teď určitě pod větším tlakem a my se toho budeme snažit využít. Jsem samozřejmě rád, že nám zahrál Ubilla a Muirhead, a tím jsme vytvořili větší tlak a prosazovali se v nájezdech do koše a dobře volili střely.

Body: Bohačík 21, Hamptom 12, Černošek 10, Arnold 9, Sýkora 8, Pospíšil 6, Wright 5, Kraus 2, Miloš 2, Peterka 1 – Muirhead 24, Ubilla 23, Šarovič 14, Pečiukas 11, Pelikán a Šteffel 4, Hájek 3, Pandula a Jurečka 2, trojky: 7:9, fauly: 21:27, TH: 35/25:29/24, doskoky: 27:38, rozhodčí: Robert, Václav, Petr. (cas, zz)