Trailový běh je atraktivní záležitostí, která se dá zjednodušeně označit jako běh po lesních cestách nebo přes stezky s přírodním podkladem. Závod se uskutečnil v malebném prostředí obce Kateřinice po nezpevněných stezkách a lesních cestách s mírným převýšením. První ročník běžeckého závodu se organizátorům vydařil. „Závod proběl podle mých představ. Vydařilo se nám počasí, což je záruka úspěchu. Na to, že to byl první ročník, účast byla tak akorát. Nechtěli jsem hned při prvním ročníku nějaký větší zájem závodníků, protože jsme nevěděli, jak to zvládneme po organizační stránce. V podstatě jsem ale spokojený, vyšlo to perfektně.

Před nedávnem se v okolí Kateřinic uskutečnil první ročník běžeckého trailového závodu. Do závodu se přihlásilo celkem 60 závodníků a běh byl rozdělen do čtyř kategorií.

I samotní závodníci měli kladné hodnocení, což je důležité. Závodu přihlížela i spousta diváků. Devízou závodu bylo také to, že se běželo v okolí Kateřinic a prostředí se závodníkům velmi líbilo. Předpokládám, že příští ročník bude zase o něco lepší a ještě vychytáme nějaké mouchy," řekl k prvnímu ročníku závodu jeho ředitel Zdeněk Borkovec. Organizátoři už se také zamýšleli nad příštím ročníkem. „Zpracovali jsme pro závodníky dotazník, na který nám postupně odpovídají. Příště bychom ještě pravděpodobně chtěli uskutečnit i běh dětí na 100 metrů s rodiči. Možná také přesuneme start závodu do jiného místa, protože jsme zjistili, že na prozatímním místě je to dost stísněné. Máme tam ještě nějaké drobné nedostatky, které se ovšem dají během roku dohnat," nastínil plány do příštího roku Zdeněk Borkovec.

V hlavních kategoriích mužů a žen triumfovali Tomáš Filipec a Barbora Šimková. Vítěz mužské kategorie (trať dlouhá 6,4 km) Tomáš Filipec z Rychaltic doběhl do cíle před druhým Zdeňkem Pustějovským z Příbora a třetím Jaroslavem Hrabuškou z Ostravy. Zbylé dvě místa na stupních vítězů v ženské kategorii (3,2 km) obsadila druhá Hana Krasňanová z Kateřinic a třetí doběhla Kateřina Polášková z Trnávky. V kategorii dětí do 8 let (300 m) zvítězil Dominik Šajtar, prvenství mezi dětmi od 8 do 13 let (600 m) patřilo Martinu Kutáčovi. (dbt)