Závodilo se v deseti různých kategoriích, a to na tratích o délce 3,5 km, 24 km a 28 km. Pořadatelé závodu připravili i speciální trať pro ty úplně nejmenší.

Nejrychlejším jezdcem na hlavní trati byl v kategorii mužů Milan Damek s časem 1:14:56, v kategorii žen pak zvítězila Lucie Javorová v čase 1:29:58. Na trati se objevili i závodníci z Novojičínska. V kategorii mužů nad 60 let se na 3. místě umístil Jiří Lešinský z klubu PJR Frenštát pod Radhoštěm.

Absolutním vítězem Poháru Beskydské magistrály pro rok 2012 se stal Tomáš Rudle z týmu KVS Pozlovice, který měl nejlepší součtové výsledky ze zimního běžkařského a z tohoto cyklistického závodu.

Výsledky

Kategorie muži 19-39: 1 Damek Milan, 2. Frýdl Tomáš, 3. Kovář Tomáš,… 25. Lech Martin (Kopřivnice), 26. Holka Martin (Rybí), 29. Bartoň Jaroslav (CK Continental Frenštát), 39. Blažek Michal (Libhošť)
Kategorie muži 40-59:
1. Šíma Martin, 2. Böhm Petr, 3. Mazgaj Břetislav,… 14. Kotas Pavel (PJR Frenštát p. R.)
Kategorie muži 60 a starší: 1 Krkoška J. (MTB ONDŘEJNÍK), 2. Krkoška Š. (Ostravice), 3 Lešinský Jiří (PJR Frenštát),… 5. Rechtenberg Karel (PJR Frenštát p. R.)