VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velký Javorník přilákal vytrvalce

Frenštát pod Radhoštěm - Pohorská jednota Radhošť, ve spolupráci s TJ Frenštát pod Radhoštěm, uspořádala již 21. ročník Běhu na Velký Javorník. Tento závod byl součástí SAUCONY Českého poháru v běhu do vrchu, s délkou trati 7.1 km a převýšením 527 m. Za příjemného počasí se závodu zúčastnilo 129 běžců v patnácti kategoriích.

25.5.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Pavel Vydra

Absolutním vítězem se stal Michal Horáček z ISCAREXu Česká Třebová, který danou trať zdolal v čase 30:10 minut. Absolutní vítězství v ženách získala Iva Milesová z PSK Olymp Praha za 34:51minut. Mimořádné uznání zaslouží nejstarší účastník, František Zikeš ze Slezanu Frýdek–Místek, který se vydal na trať ve věku 81 let, stejně jako nejmladší běžec, osmiletý Šimon Hauser z Trojanovic. Příští, již 22. ročník je naplánován na sobotu 15. května 2010.

Výsledky 21. ročníku Běhu na Velký Javorník

kategorie žačky 13 let a méně (nar. 1996 a více): 1. Rampírová Julie (TJ Frenštát p. R.) - 50:30,0, 2. Jalůvková Markéta (SK Skialpin Pustevny) - 62:56,0, 3. Marková Tereza (TJ Frenštát p. R.) - 66:41,0,

kategorie dorostenky 14 – 17 let (nar. 1992 – 1995): 1. Knápková Michala (TJ Frenštát p. R.) - 45:31,0, 2. Tomíčková Barbora (LO Frenštát p. R.) - 45:32,0, 3. Veselková Klára (TJ Frenštát p. R.) - 49:37,0, 4. Doleželová Michaela (Dukla Frenštát p. R.) - 50:08,0, 5. Hauserová Kristína (Trojanovice) - 50:56,0, 6. Adamčíková Johana (TJ Frenštát p. R.) - 51:57,0, 7. Špačková Johana (Dukla Frenštát p. R.) - 54:31,0, 8. Pustková Vladěna (Dukla Frenštát p. R.) - 54:49,0,

kategorie juniorky 18 – 19 let (nar. 1990 – 1991): 1. Weissová Gabriela (X – Air Ostrava) - 42:14,0, 2. Jirásková Bára (ISCAREX Česká Třebová) - 47:29,0, 3. Vlčková Zuzana (Frenštát p. R.) - 49:18,0,

kategorie ženy 20 – 34 let (nar. 1975 – 1989): 1. Milesová Iva (PSK Olymp Praha) - 34:51,0, 2. Mannlová Jana (ISCAREX Česká Třebová) - 43:34,0, 3. Kobzinková Petra (Frenštát p. R.) - 47:59,0, 4. Šlachtová Ivana (Studénka) - 51:05,0,

kategorie ženy 35 – 44 let (nar. 1965 – 1974): 1. Barnetová Denisa (ISCAREX Česká Třebová) - 38:07,0, 2. Ottová Radka (Maratonstav Úpice) - 45:07,0, 3. Pokorová Jaroslava (HAC Praha) - 46:08,0, 4. Šimonová Šárka (Červený Kostelec) - 48:50,0, 5. Benešová Petra (MK Seitl Ostrava) - 51:56,0,

kategorie ženy 45 – 54 let (nar. 1955 – 1964): 1. Jirásková Eva (ISCAREX Česká Třebová) - 43:21,0, 2. Vraštilová Miloslava (Jilemnice) - 45:55,0, 3. Valentová Květa (AVC Praha) - 46:56,0, 4. Šokalová Ludmila (Slezan Frýdek–Místek) - 47:34,0, 5. Procházková Irena (TJ Háje) - 52:08,0,

kategorie ženy 55 let a více (nar. 1954 a méně): 1. Paulů Blanka (TJ Maratonstav Úpice) - 39:26,0, 2. Kašová Hana (BARNEX SPORT Brno) - 48:21,0, 3. Rossi Lenka (Hradec Králové) - 56:39,0, 4. Gruberová Věra (Horní Počernice) - 61:47,0,

kategorie žáci 13 let a méně (nar. 1996 a více): 1. Michálek Jan (LK Veřovice) - 51:51,0, 2. Doležel Dušan (Ostrava) - 54:08,0, 3. Hauser Šimon (Trojanovice) - 66:56,0,

kategorie dorostenci 14 – 17 let (nar. 1992 – 1995): 1. Fojtík Václav (LK Veřovice) - 34:19,0, 2. Lichý Tomáš (TJ TŽ Třinec) - 34:32,0, 3. Trávníček Matěj (SK Nové Město na Moravě) - 36:05,0, 4. Petráš Michal (BS Slopné) - 40:29,0, 5. Těšík Jan (TJ Frenštát p. R.) - 46:30,0,

kategorie junioři 18 – 19 let (nar. 1990 – 1991): 1. Žák Michal (SK Nové Město na Moravě) - 34:09,0, 2. Škoda Kristián (CK Frenštát p. R.) - 37:31,0, 3. Krejčí Jiří (Prdlavka SSSR Modřice) - 40:16,0,

kategorie muži 20 – 39 let (nar. 1970 – 1989): 1. Horáček Michal (ISCAREX Česká Třebová) - 30:10,0, 2. Polášek Jan (SK Hranice) - 30:58,0, 3. Bitala Václav (PSK Olymp Praha) - 31:45,0, 4. Dedek Aleš (AD PEMAP Brodek u Přerova) - 32:36,0, 5. Pop Tomáš (MK Kopřivnice) - 32:48,0, 6. Keller Martin (MK Kopřivnice) - 33:09,0, 7. Keller Michal (MK Kopřivnice) - 33:58,0, 8. Židlík Pavel (Sanita car Holešov) - 35:40,0, 9. Šimůnek Jan (ISCAREX Česká Třebová) - 35:48,0, 10. Barvínek Ladislav (Česká Třebová) - 36:08,0, … 13. Schwarz Ondřej (PJR Frenštát p. R.) - 37:25,0, 16. Hanke David (MK Kopřivnice) - 38:03,0, 19. Goršanov Daniel (Kopřivnice) - 40:48,0, 22. Makový Roman (Trojanovice) - 43:43,0, 25. Ott Radovan (Frenštát p. R.) - 46:33,0,

kategorie muži 40 – 49 let (nar. 1960 – 1969): 1. Bětík Petr (KVS Pozlovice) - 30:32,0, 2. Stránský Aleš (ISCAREX Česká Třebová) - 32:01,0, 3. Vacek Martin (ISCAREX Česká Třebová) - 32:18,0, 4. Petráš Rostislav (Novojický Kotuč) - 33:06,0, 5. Ožana Václav (TJ Nové Město na Moravě) - 33:42,0, 6. Zajíc Aleš (SK MP Opava) - 34:01,0, 7. Mazač Jaroslav (TJ Maratonstav Úpice) - 35:21,0, 8. Scheu Harald (Praha) - 36:52,0, 9. Pácha Zdeněk (Baška) - 37:09,0, 10. Vrobel Miroslav (MK Kopřivnice) - 37:13,0, 11. Krejčí Bronislav (Prdlavka SSSR Modřice) - 38:14,0, 12. Valenta Michal (AVC Praha) - 38:25,0, 13. Mielec Jaromír (HVS Zoufalců) - 39:47,0, 14. Adamove Ján (KKM Čadca) - 39:54,0, 15. Němec Zdeněk (PJR Frenštát p. R.) - 40:24,0, 16. Harabiš Zbyněk (Author Tufo Zlín) - 40:49,0, 17. Marek Dalimil (ISCAREX Česká Třebová) - 42:42,0, 18. Lanta Stanislav (TJ Police nad Metují) - 43:53,0, 19. Beránek Roman (Ekofas Ostrava) - 46:21,0, 20. Kutáč Tomáš (Trojanovice) - 46:32,0, 21. Šelepa Rudolf (Frenštát p. R.) - 48:34,0, 22. Skýpala Karel (TJ Frenštát p. R.) - 50:25,0,

kategorie muži 50 – 59 let (nar. 1950 – 1959): 1. Kolínek František (AK Perná) - 33:30,0, 2. Walek Bronislav (Hrádek ve Slezsku) - 34:53,0, 3. Špacír Ladislav (Lokomotiva Břeclav) - 35:54,0, 4. Kaše Jaroslav (Agricomp Střelice) - 37:15,0, 5. Černý Vladimír (HAC Praha) - 37:17,0, 6. Rus Zdeněk (KČT Nýrsko) - 37:22,0, 7. Švihel Miroslav (BS Slopné) - 37:48,0, 8. Skomorowski Stanislav (SBD Energetyk Rybnik) - 41:42,0, 9. Čech Zdeněk (MK Seitl Ostrava) - 41:53,0, 10. Kvita Josef (MK Kopřivnice) - 42:43,0, 11. Švidernoch Milan (X – Air Ostrava) - 43:03,0, 12. Gorny Bronislav (Hrádek ve Slezsku) - 43:44,0, 13. Leszkow Josef (MK Hlinsko) - 44:36,0, 14. Koval Jiří (TJ Frenštát p. R.) - 47:53,0, … 16. Rampír Pavel (TJ Frenštát p. R.) - 49:51,0,

kategorie muži 60 – 69 let (nar. 1940 – 1949): 1. Šmída Oldřich (TJ Maratonstav Úpice) - 35:32,0, 2. Šír Václav (TJ Spartak Rokytnice) - 37:54,0, 3. Leszkow Petr (MK Hlinsko) - 39:18,0, 4. Vodička Jan (MK Radslavice) - 40:58,0, 5. Bednařík Jiří (Mniší) - 42:56,0, 6. Balko Peter (KČT Lysá Hora) - 44:00,0, 7. Tučný Jan (MK Pardubice) -47:01,0, 8. Lýsek Jaroslav (Dědek Beskydský) (Klub důchodců) - 48:13,0, 9. Les Josef (TJ Maratonstav Úpice) - 48:17,0, 10. Rechtenberg Karel (PJR Frenštát p. R.) - 49:38,0, 11. Navara Petr (TJ Kopřivnice) - 50:15,0, 12. Šimůnek Jan (ISCAREX Česká Třebová) - 51:21,0,

kategorie muži 70 let a více (nar. 1939 a méně): 1. Piskoř Karel (PJR Frenštát p. R.) - 49:13,0, 2. Gaman Jaroslav (Avanti Havířov) - 55:05,0, 3. Volný Jaromír (PJR Frenštát p. R.) - 55:30,0, 4. Zikeš František (Slezan Frýdek–Místek) - 59:40,0. (šru)

25.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.  

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Čtyřproudovka má být bezpečnější

Osmapadesátiletou chodkyni srazilo ve Frenštátě pod Radhoštěm vozidlo, které řídil jednatřicetiletý řidič. Žena v tu chvíli přecházela silnici po přechodu pro chodce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení