Veřovskou desítku ovládl Jakub Zemaník

Další ročník tradičního běžeckého závodu Veřovská desítka je minulostí. Od kulturního domu ve Veřovicích odstartovalo v hlavním závodě 105 mužů a žen, v závodech na 2 a 3 kilometry pak dalších 174 běžců a běžkyň. Hlavní závod opanoval Jakub Zemaník z SSK Vítkovice.

19.4.2014

Ilustrační fotografie.Foto: Deník

Z novojičínských zástupců se do první desítky vešli šestý Radek Macíček (Atletický klub Emila Zátopka (AKEZ) Kopřivnice), sedmý Jan Reček (Vlčovice) a osmý Ondřej Schwarz (PJR Frenštát p. R.). V mužské kategorii B zvítězil Tomasz Wróbel (MKS Centrum Dziegieów), v céčku pak Jiří Zátopek z AKEZ Kopřivnice před domácím Antonínem Kellerem.

Kategorii D zvládla nejlépe kopřivnická trojice Josef Kvita, Petr Jelínek a Petr Navara, v ženské A kategorii vyhrála Šárka Macháčková (X-air Ostrava) a v kategorii B pak brala 1. místo Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava) před druhou Darinou Krausovou z AKEZ Kopřivnice.

Pozadu nezůstaly ani závody dětí, které byly letos s rekordní účastí 98 mladých sportovců. Celkem se tedy letošní Veřovské desítky zúčastnil vysoký počet 217 běžců, což je dobrou vizitkou práce pořadatelů.

Novinkou letošního ročníku byly závody rodičů s kočárky. „Běh se letos velmi vydařil a účast dětí byla rekordní. Mimořádně nám přálo počasí, celý běh doprovázelo sluníčko," uvedla za pořádající Orel Veřovice Ludmila Kellerová.

19.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.