Kopřivničtí florbalisté prohráli na palubovce opavské P.E.M.Y 2:3 a v sobotu od 19 hodin vyzvou předposlední Havlíčkův Brod. Základní část pak zakončí v předehrávce hned v neděli 19. února od 18 hodin v domovině posledního Paskova.

Vikingům se v utkání dvakrát podařilo vyrovnat, když v první třetině využil přesilovou hru Šimíček a na začátku třetí části pak srovnával na 2:2 Jan Matúš. Na třetí opavské vedení, kdy po sporném zákroku proměnil početní výhodu Rychlý, jenž překonal novice v brance Vikingů Janečku, už však hosté reagovat nedokázali. Při hře bez brankáře ale mohl poslat zápas do prodloužení Podlezl, jemuž se však vysoký míček nepodařilo doklepnout do otevřené branky.

„V brance se skvěle uvedl Janečka a mužstvo zahrálo celkově dobře. Myslím si, že jsme v zápase měli i více šancí než soupeř a mít lepší koncovku, mohli jsme sáhnout i po třech bodech. Ale dvě kola před koncem základní části máme jisté play-off, což byl cíl pro tuto sezonu," sdělil trenér aktuálně osmých Víkingů Marek Jehlár. Soutěž vedou Petrovice u Karviné, které mají o dva body více než druhý havířovský Slovan.

Národní liga, sk. Východ, 20. kolo:
S.K. P.E.M.A. OPAVA – FBC VIKINGS KOPŘIVNICE 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Repček (Gattnar), 35. Sova, 54. Rychlý (Dzierža) – 19. Šimíček (Kresta), 42. J. Matúš (Kresta). Rozhodčí: P. Hála, V. Hála. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 81.

Vikings Kopřivnice: Janečka – Zátopek, Podlezl, Sladkovský, Baďura, Štefek, Kresta, Monsport, Kubátko, Vývoda, Lichnovský, Opatřil, Z. Matúš, J. Matúš, Sokol. Trenér: Jehlár.