VYBERTE SI REGION

Vikingové smetli havířovský Slovan a nadále se bijí o play-off

Florbalisté Kopřivnice zvládli 17. kolo Národní ligy, sk. Východ znamenitě, když na palubovce Slovanu Havířov zvítězili jednoznačně 6:2 a na soupeře, kterému patří 7. místo, se navíc bodově dotáhli. Tři body (2+1) si v utkání připsal tahoun Vikingů Lukáš Vávra.

27.1.2016

Kopřivničtí florbalisté dosáhli důležitého vítězství proti Slovanu Havířov. Nyní doma vyzvou třetí Havlíčkův Brod. Autor: Deník/Archiv

Kopřivničtí přijeli do nejmladšího města České republiky pouze s deseti hráči do pole. Už v průběhu první části pak navíc musel ze zdravotních důvodů odstoupit obránce Soukal. „I v takovémto počtu hráčů jsme ale předvedli skvělý výkon," připomněl trenér Vikingů Marek Jehlár.

Havířovští byli sice od prvních minut aktivnější, ale na pozorného Klinku si nepřišli. V 11. minutě to byli naopak trpěliví Vikingové, kteří se zásluhou Sladkovského dostali do vedení. Jehlárovi hoši velmi dobře bránili, když v 16. minutě zvýšil Lichnovský už na 2:0 a minutu před koncem první dvacetiminutovky zakončil vydařenou třetinu Kopřivnických třetím gólem Vávra.

Od začátku druhé části byl k vidění zajímavý moment. Slovan totiž ve snaze překonat pečlivou defenzivu Vikingů střídavě odvolával brankáře. Jednu takovou situaci ale nezvládli a Baďura poslal míček z vlastní poloviny až do opuštěné klece. Ve 31. minutě pak domácí zchladil svým druhým direktem Vávra a Kopřivnice rázem vedla 5:0.

Také v závěrečné části naráželi domácí na jistého Klinku a navíc brzy inkasovali pošesté z hole Opatřila. Na kopřivnické radosti pak už nic nezměnily ani dva havířovské zásahy z posledních dvou minut zápasu. „Zápas nám vyšel. Soupeř si z naší obranou hrou vůbec nevěděl rady. Jakmile jsme se dostali do vedení, hráli jsme sebevědomě a někdy až drze. Vycházelo nám to a na soupeři byla vidět dost velká frustrace. Trošku mě mrzí závěr a šance, které jsme nedali, protože branek jsme mohli dát minimálně dvakrát tolik," konstatoval po jasné výhře trenér kopřivnických florbalistů, jehož tým nyní čeká sobotní domácí utkání proti třetímu Havlíčkovu Brodu. Duel startuje v tradičních 19 hodin.

TJ Slovan Havířov - FBC Vikings Kopřivnice 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)

Branky: 58. Posselt (Daniš), 59. Novotný (Řezáč) 12. Sladkovský (Lichnovský), 16. Lichnovský (Z. Matúš), 19. Vávra (Kresta), 23. Baďura, 31. Vávra (Kresta), 42. Opatřil (Vávra). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 1:0. Bez využití.

FBC Vikings Kopřivnice: Klinka Podlezl, Sladkovský, Baďura, Kresta, Kubátko, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Z. Matúš. Trenér: Jehlár. (dtb)

27.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Opilých žáků autoškol v kraji přibývá

Běžný člověk by se čtyřmi promile skončil v nemocnici na ARO, hříšník ale dokázal řídit, aniž by si toho někdo všiml.

Frenštátské slavnosti: centrum města tančí v rytmu folkloru

Taneční soubory z Valašska a jižní Moravy, ale také ze Slovenska, Panamy, Číny nebo Indie se sjely do Frenštátu pod Radhoštěm, kde v těchto dnech probíhá mezinárodní folklorní festival Frenštátské slavnosti.