VYBERTE SI REGION

Vikingové srazili také druhý havířovský celek a play-off mají na dosah

Důležitý krok k účasti v elitní osmičce Národní ligy, sk. Východ, udělali o víkendu florbalisté Kopřivnice, kteří po skalpu vedoucího Torpeda Havířov zdolali také druhý tým z nejmladšího města v České republice, když havířovský Slovan roznesli vysoko 9:1.

17.2.2016

Ilustrační foto.Autor: Lukáš Kaboň

Na demontáži soupeře se hattrickem podílel Kresta. Kopřivničtí o vítězství rozhodli definitivně až v poslední třetině, ve které kralovali po výsledku 7:1.

Vikingové nyní hostí v sobotu na domácí palubovce haly SOU od 19 hodin desátou Bystřici nad Pernštejnem. V závěrečném kole základní části pak Jehlárův soubor cestuje do Opavy.

Utkání proti Slezanům je na programu v sobotu 27. února od 19.30.

Duel proti Slovanu nabídl přímou bitvu o play-off a hosté dorazili do rodiště Emila Zátopka se zvláštní taktikou.

„Soupeř aplikoval zajímavou variantu hry, kdy vyčkával za svou brankou a snažil se přečíslit naši obranu. Byli jsme však připraveni a soupeře jsme do žádného takového nepouštěli," pochvaloval si trenér kopřivnických florbalistů Marek Jehlár, jehož tým poslal do vedení v 7. minutě Uvíra, jenž zužitkoval velmi dobrou práci juniora Prašivky.

Také ve druhé části pokračovali hosté s nezměněnou taktikou, ale domácí defenziva pracovala nadále výborně.

Vikingové však poté nezvládli přesilovku, když musel havířovský únik hasit Kresta až za cenu faulu. Trestné střílení však Trunkát neproměnil a pozorný Klinka tak nadále držel čisté konto. V polovině utkání pak přidal klid na domácí hole Kubátko, jenž byl na konci pohledné kombinace a zvýšil již na 2:0.

V závěru druhé třetiny byl nešetrně sražen Lichnovský, tento faul sudí ocenili pětiminutovým trestem. Za chvíli šli hosté za katr znovu a před Vikingy tak byla dokonce dvojnásobná početní výhoda, která byla rozdělena druhou sirénou.

Po nástupu do poslední části hry však domácí přesilovku přetavili ve třetí trefu, když se v čase 40:18 trefil Kresta.

„Touto naší třetí brankou se zápas zlomil," připomněl důležitost okamžiku Jehlár. Kopřivničtí pak navíc ubránili přesilovku soupeře a poté spustila gólovou kanonádu. Po dalším gólu Kubátka a dvěma zásahům Kresty, jenž v 54. minutě dokonal hattrick, vedli Vikingové už 6:0. Slovan pak sice připravil jistého Klinku o čisté konto, ale gólové údery Sladkovského, Šimíčka a Vávry měla za následek jednoznačnou výhru 9:1.

„Je to pro nás další důležité vítězství. Zápas jsme zvládli výborně hlavně takticky. Nebyl to jednoznačný zápas tak, jak by se mohlo zdát z konečného skóre. K jistotě play-off musíme uhrát jediný bod, takže to máme ve svých rukou," uvědomuje si po čtvrté výhře v řadě šéf kopřivnických Vikingů.

FBC Vikings Kopřivnice - TJ Slovan Havířov 9:1 (1:0, 1:0, 7:1)

Branky: 7. Uvíra (Prašivka), 30. Kubátko (Uvíra), 41. Kresta (Soukal), 47. Kubátko (Soukal), 48. Kresta (Opatřil), 54. Kresta (Lichnovský), 55. Sladkovský (Opatřil), 56. Šimíček (Z. Matúš), 60. Vávra (Sladkovský) 55. Chalupa (Kroček). Rozhodčí: Sladký, Vybíhal. Vyloučení: 3:3, navíc Prorok (H) 5 minut. Využití: 1:0. Diváci: 60.

FBC Vikings Kopřivnice: Klinka Prašivka, Podlezl, Sladkovský, Baďura, Kresta, Kubátko, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Uvíra, Z. Matúš, Šimíček. Trenér: Jehlár.

Zbylé výsledky 20. kola:

Bystřice nad Pernštejnem - Torpedo Havířov 5:10, Z.F.K. Petrovice - Sokol Brno I Gullivers 3:9, Frýdek-Místek - Klobouky 4:7, Paskov - Žďár nad Sázavou 8:9 pp., P.E.M.A. Opava - Havlíčkův Brod 9:2.

17.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
AKTUALIZUJEME

Nový Jičín vyšel doma znovu naprázdno

Trávníkovi svěřenci nenavázali na výhru z Petrovic a v domácím prostředí podruhé prohráli a navíc znovu neskórovali.

Děti se zábavou loučily s prázdninami

/FOTOGALERIE/ Vodní atrakce, nafukovací skluzavky i stolní hry čekaly v pátek odpoledne na děti všech věkových kategorií na zahradě Dělnického domu ve Studénce.

Memoriál Jiřího Rašky: v prvním závodě se utkalo 50 skokanů z 12 zemí

/FOTOGALERIE/ Český reprezentant Lukáš Hlava zvládl nejlépe včerejší úvodní závod 5. ročníku Memoriálu Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm, který je součástí letního Kontinentálního poháru ve skocích na lyžích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.