Volejbalistky Bílovce získaly dva body

Po čtrnácti dnech pokračovala svým 9. a 10. kolem 2. liga volejbalistek. Zatímco loňské vítězky z Nového Jičína měly volno a nyní hostí doma v sobotu od 10.00 poslední Prostějov, volejbalistky Bílovce přivítaly na vlastní palubovce Šlapanice u Brna.

11.11.2016

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Bergman

Úvodní utkání nabídlo vyrovnanou bitvu, ale v koncovce první sady byly nakonec úspěšnější hráčky Šlapanic. Bílovec pak prohrál těsně i druhý set, kdy ho však poškodil sudí, který neodpískal jasné teče bloku. Zbylé sady už pak ale zvládly lépe domácí volejbalistky.

„Ve třetím setu jsme zlepšili hru na bloku a v poli. Čtvrtý set byl pak hodně vyrovnaný a opět přišel špatný výrok rozhodčího, ale naštěstí jsme se nenechali rozhodit a vyhráli jsme 28:26. Pátý set byl pak již v naší režii," hodnotil povedený obrat kouč bíloveckých volejbalistek Vítězslav Pjentak.

Ve druhém střetnutí Bílovec téměř celý úvodní set vedl, ale díky chybám na servisu a příjmu nakonec prohrál v koncovce 23:25. Zbylé dva sety však soupeř ovládl shodným výsledkem 25:15, a radoval se tak z tříbodového vítězství 3:0.

„Díky špatnému přístupu některých hráček vypadaly poslední dva sety spíše jako nějaká pralesní soutěž, než jako druhá liga. Děvčata si musí rozmyslet, co a jak chtějí hrát. Taky nerozumím, proč utkání řídí dva rozhodčí, kteří se nedokáží domluvit na svých výrocích, vymlouvají se jeden na druhého a jejich rozhodování výrazně ovlivní výsledek," doplnil zklamaný kouč Bílovce, jehož tým nyní čekají sobotní utkání (od 9.00) na palubovce rezervy extraligové Ostravy.

ŠSK Bílovec - TJ Sokol Šlapanice u Brna 3:2 (-22, -23, 16, 26, 10) a 0:3 (-23, -15, -15)

Bílovec: Fusíková, Kaletová, Zelená, Ondrušová, Bulinová, Pantůčková, Molcová, Řeháčková, Hošová, Burgetová.

11.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.