Extraligoví házenkáři Kopřivnice přivezli minulý víkend z Lovosic dvě porážky, ale sobotní pokračování série bylo jednoznačně v jejich režii.

Veřmiřovského parta si totiž díky velmi dobré obraně, za kterou vyčníval famózně chytající brankář Žingor, začala již od samotného úvodu budovat náskok a po dvaceti minutách vedla 12:5. Kopřivnice, které se navíc dařily rychlé protiútoky, když k neudržení byl zejména devítigólový Jan Gřes, nakonec před sedmi stovkami diváků vedla po prvním poločase 19:11.

Lovci sice zkraje druhého dějství snížili na rozdíl pěti branek, ale poté znovu následoval kopřivnický gólový uragán, na kterém se dvěma góly přes celé hřiště podílel i muž zápasu Žingor. Kopřivnice nakonec zvítězila 36:27 a vynutila si tak nedělní pokračování série.

„Zasloužili jsem si vyhrát. V prvním poločase rozhodl výkon Marka Žingora, který předvedl neskutečný poločas. Dařily se nám rychlé útoky, výborně jsme bránili a podpořila nás naše hala. Zápas jsme kontrolovali a za výhru jsem moc rád,“ sdělil po první výhře v sérii trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Lovosice tak první mečbol k postupu mezi elitní čtyřku neproměnily. „Není vlastně co hodnotit. Kopřivnice byla lepší ve všech činnostech. Z naší strany to bylo hrozně špatné a chvílemi až nekoukatelné. Jsem velmi nespokojený,“ smutně konstatoval lovosický kouč Milan Berka.

Čtvrtfinálová série pokračuje již v neděli opět od 18 hodin na kopřivnické palubovce. Série mezi Kopřivnicí a Lovosicemi je zároveň jediná, která bude pokračovat i v neděli. Favorizované celky Zubří, Plzně a Karviné totiž vyhrály i třetí utkání a slaví postup do semifinále.

3.zápas: KH KOPŘIVNICE – HK FCC MĚSTO LOVOSICE 36:27 (19:11)

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 5/3 – 1/0. Vyloučení: 4:3. Diváci: 650.

STAV SÉRIE 1:2.

KH Kopřivnice: Žingor 2, Chalupa – Střelec 2, Rachač, Zima, Jan Gřes 9, Petřík 2/1, Holbein 5, Unger 3, Hardt 1, Jonák, Švébiš 2, Hanus 4, Mráz, Mynář 2, Bukovský 4/2. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 9, Jelínek, Bičiště a Klimt 4.