V letošním roce se závěrečný turnaj šesti nejlepších družstev z celé České republiky uskutečnil právě ve Studénce. Mladší žáci postoupili na MČR bez ztráty jediného bodu a se skóre 282:131 a 28 body suverénně zvítězili v Severomoravském přeboru. Šampionát ve Studénce poslal proti sobě všechny účastníky, protože se hrálo systémem každý s každým na 2x 25minut.

SK Studénka - Opatovice nad Labem 15:6 (10:1)

Prvním soupeřem Studénky byl celek Opatovic nad Labem. Studénka na soupeře od prvních minut doslova vlétla. Z utkání se nakonec stala jednoznačná záležitost. Hráči se museli vyrovnat se ztíženými podmínkami, protože po celou dobu 1. poločasu hustě a vytrvale pršelo.

Studénka – Žatec 27:24 (17:11)

Odpolední zápas se již hrál za slunečného počasí a na hřišti se strhla přestřelka. Domácí neudrželi slibné poločasové vedení, když ve druhé půli začal soupeř dotahovat. Více však nestihl a po parádním útočném představení Studénka zvítězila.

SK Studénka – Čakovice 25:11 (12:5)

Papírově asi nejslabší soupeř na hráče Studénky čekal v sobotu dopoledne. Čakovice nekladly větší odpor, což pro domácí znamenalo třetí výhru v řadě. Ty nejtěžší zápasy však měly teprve přijít.

SK Studénka - Plzeň-Újezd 24:15 (15:7)

Nebezpečná Plzeň držela s domácími krok jen úvodních pět minut. Za mohutné podpory domácích diváků, kteří neúnavně hnali dopředu své miláčky, Studénka nakonec bezpečně zvítězila. „Tohle utkání sledovali i vítkovičtí extraligoví hokejisté, kteří přijali pozvání na házenou a zároveň se zúčastnili autogramiády, která proběhla na hřišti u Dělnického domu,“ prozradil Milan Stiller, jednatel SK Studénka a doplnil: „Všichni příchozí se mohli vyfotit a nechat si podepsat hráče Pavla Trnku, Petra Pohla, Vladimíra Svačinu, trenéra Mojmíra Trličíka, bývalého hokejistu a trenéra Miloše Holaně st., a také odchovance a rodáka za Studénky, Martina Tomáška, který v současné době hájí barvy francouzského Amiens.“
Před nedělními zápasy byly karty rozdány jasně. Každé ze tří nedělních utkání se hrálo o umístění.

SK Studénka – Ostopovice 23:16 (15:11)

O zlato si to rozdaly dva dosud neporažené celky. Zápas byl vyrovnaný až do stavu 5:5 v 8. minutě střetnutí. Poté se Studénka odpoutala od soupeře a postupně navyšovala své vedení. K vidění byly krásné útočné akce hlavně v podání domácího celku. Velmi dobrý výkon Studénka korunovala vítězstvím 23:16 a stala se tak Mistrem ČR v národní házené v kategorii mladších žáků.

„Nejlepším útočníkem turnaje byl zvolen domácí kapitán Jan Falhar, který byl i druhým nejlepším střelcem. Studénečtí fanoušci vytvořili fantastickou diváckou kulisu, za což jim patří obrovský dík,“ dodal Milan Stiller a uzavřel: „Studénka tak může hodnotit uplynulou házenkářskou sezónu pozitivně. Muži postoupili do 1. ligy, dorostenky vybojovaly bronz na republikovém mistrovství a mladší žáci se stali Mistry ČR.“

SK STUDÉNKA

Brankáři: Falhar Jakub, Kempný Lukáš
Obránci: Groman Jakub, Brož Dominik, Ribánsky Oliver, Demel Daniel, Urbánek David, John Lukáš, Sanytrák David, Fendrych Alexandr, Krupa Michal
Útočníci: Falhar Jan (kapitán), Hrbáček Tomáš, Šebík Martin, Krupa Kamil, Kovář Maxmilián, Rosenzweig Petr, Schiller Martin, Michný Martin
Trenéři: Mojžíš Milan s Stiller Milan

VÝSLEDKY

1. den: Studénka - Opatovice 15:6 (10:1), Čakovice - Plzeň-Újezd 4:14 (2:7), Žatec - Ostopovice 11:24 (4:10), Opatovice - Plzeň-Újezd 10:13 (5:6), Žatec - Studénka 24:27 (11:17), Ostopovice - Čakovice 26:15 (15:3)

2. den: Opatovice - Žatec 13:14 (6:10), Plzeň-Újezd - Ostopovice 10:20 (6:11), Studénka - Čakovice 25:11 (12:5), Ostopovice - Opatovice 15:11 (7:8), Žatec - Čakovice 28:8 (11:6), Plzeň-Újezd - Studénka 15:24 (7:15)

3. den: Čakovice - Opatovice 8:25 (4:11), Studénka - Ostopovice 23:16 (15:11), Plzeň-Újezd - Žatec 9:9 (6:4)

Konečné pořadí: 1. Studénka (skóre 114:72, 10 bodů), 2. Ostopovice (101:70, 8 b.), 3. Žatec (86:81, 5 b.), 4. Plzeň-Újezd (61:67, 5 b.), 5. Opatovice (65:65, 2 b.), 6. Čakovice (46:118, 0 b.).