Závišičtí judisté úspěšně zahájili sezonu, dovezli medaile

Závišice - Ve Frýdku-Místku se konal mezinárodní turnaj O pohár Euroregionu Beskydy. Zúčastnilo se jej také pět mladých závišických judistů. Na svou loňskou úspěšnou sezonu navázal skvěle benjamínek Radek Rýpar. Ve váhové kategorii do 22 kg nikomu nedal šanci a bez zaváhání se probil až do finále. Tady pak zdolal Dominika Hokynáře z Orlové a mohl si vystoupat na stupně vítězů pro zlatou medaili.

16.3.2009

Radek Rýpar s Mikulášem Plánkou.Foto: Libor Kahánek

Druhou medaili, tentokrát bronzového lesku, vybojoval další benjamínek, Mikuláš Plánka. Ten se ve váze do 30 kg dostal až do semifinále. Tady prohrál a byl odkázán do bojů o třetí příčku. Jakékoliv zaváhání už potom nepřipustil a po zásluze vybojoval bronz.

Třetí závišický benjamínek, Adam Kotouček, se představil v těžší váze, do 46 kg. Po solidním výkonu sice porazil celkově třetího Víta Gřešeka z Baníku Ostrava, ale kvůli horšímu skóre musel Kotouček vypít kalich hořkosti až do dna, a zbylo pro něj nešťastné místo těsně pod stupni vítězů.
Mezi mladšími žáky se poprvé předvedl Radim Pospěch. V kategorii do 38 kg se dokázal protlačit až do finálových bojů, kde překvapil a vybojoval bronzovou medaili.

Ve starších žácích si prožíval svůj křest na tatami Adam Matzke. Na boje o medaile to tentokrát nestačilo, ale obsadil slušnou šestou příčku.
„Adam Kahánek, juniorský reprezentant, rozjížděl letošní sezonu už zkraje února. Na mezinárodním turnaji mužů USK CUP v Praze si v rámci přípravy vyzkoušel zápasy mezi dospělými. V silné konkurenci mezi reprezentanty Slovenska, Rakouska a Mongolska obsadil solidní sedmé místo,“ prozradil za závišické Judo Libor Kahánek a uzavřel: „V dalším turnaji, tentokrát v seriálu Mistrovství České republiky družstev dorostenců v Ostravě, měl pak se svými čtyřmi vyhranými zápasy význačný podíl na zisku třetího místa pro tým Železa Hranice.“

16.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Petřvald na Moravě nyní čeká druhé domácí utkání v řadě, když v sobotu od 17.00 vyzve Ostravu-Jih.

I. B třída, sk. B: Až příliš krutá porážka pro Petřvald

Fotbalisté Jeseníku zažívají podařený vstup do sezony, když uspěli i ve druhém zápase, ve kterém zvítězili v Odrách 3:2.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Mořkov si vyšlápl na Starý Jičín

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Fotbalisté Frenštátu otočili duel v Českém Těšíně a i díky dvěma trefám kanonýra Klimpara slavili vítězství 3:1.

Tým Tomáše Černína prohrál na hřišti Staré Bělé 1:4 a o první výhru v novém ročníku krajského přeboru se může pokusit v neděli, kdy doma vyzve Pustou Polom.