SK Studénka – TJ Přeštice 10:20 (5:11)

Běžela druhá minuta utkání a třiadvacetinásobný mistr republiky v národní házené, TJ Přeštice, vedl 2:0, když se dvakrát zapsala do střelecké listiny Voláková. Nejprve skórovala z trestného hodu a krátce nato z protiútoku nedala dělovkou šanci domácí brankářce Havránkové.

Přeštice zvýšily v páté minutě na 3:0, ale vzápětí kontrovala s pomocí teče domácí Gajdušková. Utkání pak bylo vyrovnané a studénecké ženy měly několik slibných šancí. V cestě k úspěchu jim ale stála skvělá hostující brankářka Kripnerová. Rozmezí mezi 10. a 11. minutou přineslo další tři góly a zhruba v půlce poločasu to bylo již 2:6 v neprospěch domácích. Soupeřky těžily zejména z rychlých rozehrávek a přesné střelby Volákové a Živné, která svým třetím gólem za sebou upravovala již na 3:8.

Ženy Studénky přesto bojovaly a ve 25. minutě Gajdušková snižovala již na 5:8. V té samé minutě ale skórovala přeštická Krouparová a Voláková přidala do konce poločasu další dva góly hostujícího týmu – 5:11.

Úvod druhého poločasu přinesl vyrovnanou hru, kdy skóre narůstalo stejně na obou stranách. Ve 13. minutě to bylo 8:13, jenže další snahy studéneckých žen o vstřelení gólu končily hlavně na skvělé gólmance Přeštic. Jejich hráčky navíc velmi aktivně útočily a dařila se jim střelba. V 19. minutě tak na ukazateli svítilo skóre 8:17. To už hrála Studénka bez své nejaktivnější střelkyně Gajduškové, která si při útoku v předešlé minutě zřejmě podvrtla kotník. Sanytráková sice snížila na 9:17, ale prakticky z protiútoku Přeštice ukázaly, proč jsou

Na špici tabulky. Na konci perfektní kombinační souhry byla střelkyně Voláková. Domácí Sochorová ještě dokázala snížit na 10:18, ale konečnou podobu skóre daly hostující hráčky Voláková a Bradová.

Góly: SK Studénka – Gajdůšková Tereza 3, Macková Vladislava 3, Feyrerová Nataša 2, Sochorová Eva 1, Sanytráková Hana 1
TJ Přeštice – Voláková Veronika 9, Živná Jitka 5, Bradová Šárka 3, Krouparová Eva 2, Mrnková Lenka 1.

Sobotní zápas – 7. kolo I. ligy žen: SK Studénka – 9:17 (5:9)

2. liga muži, 8. kolo:

SK Studénka – TJ Ostopovice 12:13 (4:7)

Silber Boleslav 6, Richter Pavel 3, Malchárek Ladislav 2, Silber Pavel 1

Domácí se jen velmi těžce prosazovali proti obraně Ostopovic v čele s výborným brankářem. Celý zápas na obou stranách dominovaly obrany. V dresu Studénky se neprosadil střelec Richter. Ve druhém poločase byl útok Studénky málo produktivní. Domácí nedali 4 pokutové hody, proto odešli poraženi.

7. kolo SK Studénka – MS Brno 21:20 (12:12)

Další zástupce okresu ve 2. lize národní házené mužů, Sokol Albrechtičky, hrál své zápasy venku.

TJ Podhorní Újezd – Sokol Albrechtičky 18:21 (11:11), Sokol Krčín B – Sokol Albrechtičky 19:11 (10:7).