VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

24.6.2015

Slevy v obchodech: Prodejci klamou a využívají toho, že zákazníci jsou nepozorní

Různé slevové akce už dávno nejsou sezonní záležitostí, ale jsou nabízeny po celý rok. Jak při svých kontrolách zjistili obchodní inspektoři, často ale nejsou tak výhodné, jak je prodejci prezentují.

24.6.2015

Job Air nemá zakázky, jeho zaměstnanci práci

Mošnovská opravna letadel Job Air Technic má potíže. Kvůli nedostatku zakázek posílá své zaměstnance na nucené prázdniny s šedesáti procenty jejich mzdy. Hlavní věřitelé se stále nemohou dohodnout na řešení úpadku společnosti.

20.6.2015

Bistro na Skalkách v Novém Jičíně už zase funguje

Krajská hygienická stanice nekontroluje pouze kvalitu vody v nádržích a koupalištích, ale často její kroky míří také do bufetů, bister, restaurací i obchodů.

19.6.2015

Augustiniánský dům v Luhačovicích představil novou značku

Značka wellness hotelu Augustiniánský dům je na českém trhu pět let. Za tu dobu se stala synonymem kvality služeb v oblasti ubytování, wellness, gastronomie, životního stylu a designu.

18.6.2015

Zažijte prázdniny u Hoteliéra roku: s bazény a novou Fotostezkou Valachy

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ - Krásná příroda, turistika a cyklistika pro každého, bazény a špičkové wellness služby, krajová gastronomie, aktivity pro děti, zábava za každého počasí… Zní vám to jako z letáku na letní dovolenou v Rakousku či Itálii?

13.6.2015

Státní podnik VOP CZ podepsal kontrakt za stamiliony

Státní podnik VOP CZ podepsal minulý týden smlouvu s významným zahraničním výrobcem vojenské techniky ze Středního východu.

8.6.2015

Atraktivní web za pár minut? Specialista Milan Šoc radil ON-LINE

Jak si udělat svoji webovou prezentaci jednoduše a zadarmo? A jak ji dostat mezi lidi? Na co si dát pozor, co je důležité a čeho se vyvarovat?

3.6.2015

Využijte příležitost a rozšiřte náš tým!

VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., největší vydavatel regionálních deníků v ČR hledá vhodného kandidáta/kandidátku na pozici Obchodní poradce pro NOVÝ JIČÍN.

1.6.2015

Na Paskově se možná bude těžit i po roce 2017

Pokud se bude Dolu Paskov dařit stejně jako v uplynulých měsících, mohla by zde těžba pokračovat i po roce 2017. Po pondělním jednání krajské triapartity to uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

20.5.2015

Nový Jičín: víkend bude patřit veletrhu

O tomto víkendu se uskuteční již XVI. veletrh Novojičínska. Organizátoři (město Nový Jičín a Moravskoslezský kraj) připravili i díky spolupráci s místní hokejovým klubem, profesionálními hasiči a TJ Nový Jičín bohatý program.

19.5.2015

Pestrý víkend ve Velkých Karlovicích: grilování, cimbálovka a zábava s golfem

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ –  Sportovně založené rodiny s dětmi, ale také milovníci dobrého jídla si o víkendu přijdou na své v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Zahájení grilovací sezóny na Horalu nabídne steaky, frgály i cimbálovku.  

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
18.5.2015

Martina díky kvalifikační zkoušce pečuje o městskou zeleň a má vlastní projekty

Toužíte pracovat v oboru, pro nějž nemáte formální vzdělání? Nebo v něm už působíte, ale chybí vám „papír", který by vám umožnil postup v kariéře? Doplňte si profesní kvalifikaci v rámci Národní soustavy kvalifikací. Tak jako dvě hrdinky našeho příběhu. Obě baví zkrášlovat zahrady a další veřejná prostranství a o své práci hovoří s nepředstíraným nadšením. Úspěšné absolventce kvalifikační zkoušky Martině a její lektorce Miroslavě změnila Národní soustava kvalifikací život, získaly díky ní nové pracovní příležitosti a možnost předávat své dovednosti dál.

17.5.2015

Dobrá zpráva: lidí bez práce je opět méně

Novojičínsko - Také v dubnu pokračoval pokles nezaměstnanosti, a to nejen na Novojičínsku, ale prakticky v celé republice. Volných míst je podle informací úřadu práce nejvíce od konce roku 2008.

14.5.2015

Dobrá zpráva: firmy na ostravsku přibírají nové pracovníky

Celkem 3728 evidovaných uchazečů ubylo ve srovnání s březnem v průběhu dubna z evidence kontaktních pracovišť krajské pobočky Úřadu práce v Ostravě. Přibývá také firem, které hlásí, že hledají nové lidi.

24.4.2015

Nekuřácké provozovny vedou, další dostanou certifikát

Vloni začala Kopřivnice označovat nekuřácké provozovny, aby podpořila provozovatele zařízení zajišťujících zdravé prostředí. Certifikáty obdrželo třináct podniků. Letos přibudou další.

16.3.2015

Průmyslový park se zase rozroste. Práci by v něm mohlo najít až 70 lidí

Kopřivnický průmyslový park bude zase o kousek větší. K rozšíření prostor se rozhodla společnost Röchling Automotive. Příznivá situace společnosti si vyžádala zvětšení výrobních kapacit a vznik nových pracovních míst.

11.3.2015

Nezaměstnanost padá. Jaro trhu práce pomůže

Aktuální míra nezaměstnanosti je na Novojičínsku 6,7 procenta a bez práce bylo na konci února 7310 lidí. Je to opět o něco méně než v měsíci předchozím, navíc přibylo volných míst.

10.3.2015

Dny techniky vyzývají ke spolupráci

Čím dál tím populárnější Dny techniky, které v loňském roce navštívilo několik tisícovek lidí, hledají spolupracovníky.

26.2.2015

Dotace na podporu podnikání: kraj vyčlenil deset milionů

Kraj vyhlásil dotační program na podporu malého a středního podnikání. Deset milionů korun vyčlenil prostřednictvím dotačního programu Podpora podnikání v Moravskoslezském kraji 2015. Peníze by měly firmám pomoci s jejich rozvojem.

17.2.2015

Velké Karlovice v zimě žijí, přinášíme vám tipy na nejbližší dny

Lyžařská sezóna v Beskydech je v plném proudu a pokud se právě poohlížíte, kam si zajet na víkend, jarní prázdniny nebo třeba jen na výlet „na otočku", nenechejte si ujít Velké Karlovice.

16.2.2015

Zlepšováky: pomáhají i dnes. Vynálezci z Vítkovic mají napilno i v důchodu

Nápady zaměstnanců, kteří vymysleli někdy drobnou úpravu v pracovním postupu, jindy výraznější technologickou změnu, využívaly hojně podniky za minulého režimu. A autory zlepšovacích návrhů odměňovaly.

15.2.2015

Leden překvapil. Nezaměstnanost opět klesla

Novojičínsko se zařadilo mezi pouhé čtyři okresy v zemi, kde v lednu klesla nezaměstnanost. Její míra zůstala na hodnotě 6,9 procenta a v evidenci úřadu práce je necelých sedm a půl tisíce lidí.

4.2.2015

Český Siemens rozšiřuje své kompetence

Šanci získat zajímavé zaměstnání nabízí společnost Siemens. Ta totiž v České republice otevírá nové kompetenční centrum pro správu veškerých koncernových informačních systémů SAP napříč Evropou.

3.2.2015

Pozor na falešné kominíky!

Že přibývá falešných kominíků nebo těch, kteří provádějí revize bez patřičného oprávnění, zaznamenávají v posledních letech poradny obránců spotřebitelů po celé republice. Výjimkou není ani náš kraj.

2.2.2015

Luhačovický Augustiniánský dům „inspiroval" už 50 tisíc hostů

Vybíráte si dovolenou nebo jenom přemýšlíte, kde byste strávili pár dní relaxace? Tou správnou volbou může být třeba wellness hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích, který v březnu oslaví páté výročí.

30.1.2015

Job Air Technic oznámil jméno svého investora

Mošnovská opravna letadel Job Air Technic oznámila jméno nového investora. Je jím kyperská společnost Berinda Holdings Limited.

28.1.2015

Lidé do 30 let tvoří v našem kraji čtvrtinu nezaměstnaných

Hledáte práci? Víte, kdo má větší šanci ji najít a kdo bude naopak uplatnění hledat obtížně? Možnost nabídnout své profesní i osobnostní kvality přímo samotným personalistům zúčastněných společností poskytne už ve čtvrtek a pátek Job fest 2015.

28.1.2015

Resort Valachy zve děti na lyžování a koupání za vysvědčení

Velké Karlovice – Resort Valachy Velké Karlovice letos opět odmění školáky za pololetní vysvědčení.

21.1.2015

Tržby automobilky Tatra vzrostly o 24 procent na 3,7 miliardy korun

Kopřivnice - Tržby kopřivnické automobilky Tatra v loňském roce těsně překročily 3,7 miliardy korun. Oproti roku 2013, kdy měla Tatra tržby tri miliardy korun, je to nárůst o 24 procent. 

14.1.2015

Job Air koncem ledna oznámí jméno investora

Mošnovská opravna letadel Job Air Technic do konce ledna zveřejní jméno nového investora. Deníku to potvrdil ředitel společnosti Daniel Barč.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení