VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

21.5.2014

Bývalý majitel Tatry čelí insolvenci, automobilky se to netýká

Společnost Tatra, které dříve patřila stejnojmenná kopřivnická automobilka, je v insolvenčním řízení. Návrh podala sama firma, která má u několika věřitelů dluhy přesahující 400.000 korun, jež podle svého prohlášení není schopna splácet. 

20.5.2014

Hypotéka, nebo nájem: Co je pro vás lepší?

Bydlet „ve svém" a zadlužit se tak na léta, nebo raději v podnájmu, který vám ale patřit nikdy nebude? Češi výrazně inklinují k první variantě. Přesto nelze jednoznačně určit, která varianta je lepší. Kdy se vyplatí sáhnout po hypotéce a kdy být raději v pronájmu?

17.5.2014

Zkušení včelaři zatím nechávají med v úlech

Nektar, který včely nasbírají v deštivých snůškových dnech, totiž obsahuje hodně vody.

16.5.2014

Ceny potravin u nás a na Slovensku? Příliš se neliší

„Když si na mě vzpomenete, přivezte mi nějaký cukr a také máslo. Jsou u nás hodně dražší než u vás," psávala nám majitelka privátu v Belianských Tatrách, ke které jsme jezdívali na dovolenou. Je pravda, že od té doby uplynulo nějakých pět či šest roků. Změnily se od té doby cenové relace u nákupu potravin v ČR a v obchodech našich východních sousedů?

12.5.2014

Velká obchodní centra v Moravskoslezském kraji. Čím přitahují zákazníky?

/INFOGRAFIKA/ Někteří obchodní centra odsuzují, jiní naopak zdůrazňují pozitiva. Vysoká návštěvnost svědčí o tom, že převažuje spíše druhá varianta. Deník zjišťoval, co nabízejí velká obchodní centra v největších městech Moravskoslezského kraje a čím bojují o zákazníky.

1.5.2014

Květen ve Velkých Karlovicích? Akce pro rodiny, gurmány i sportovce

Květnové dny jsou jako stvořené k výletům do přírody. Bohatou nabídkou akcí nachystal na májový měsíc Resort Valachy Velké Karlovice. Na své si tu přijdou jak děti, tak gurmáni či aktivní sportovci všeho věku.

30.4.2014

Odbory v nošovické Hyundai vyhlásily stávkovou pohotovost

Frýdecko-Místecko – Odbory dnes vyhlásily stávkovou pohotovost v nošovické automobilce Hyundai. Zdůvodnily to nemožností dosáhnout s vedením firmy dohody na nové kolektivní smlouvě. Oznámil to šéf odborového svazu Kovo v automobilce Radek Kuchař. Odboráři už v březnu jednání o smlouvě přerušili po sporech o výši platů a rozhodli se vyjednávat přes zprostředkovatele. Mluvčí automobilky Petr Vaněk uvedl, že za této situace firma nemůže jednání urychlit a důvod vyhlášení stávkové pohotovosti nechápe.

24.4.2014

Jarní očista v Luhačovicích

Jaro symbolizuje nový začátek a po období útlumu lidé potřebují načerpat novou energii. Tu všem zájemcům umí doplnit například Wellness & Spa hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích, který pro letošní jaro připravil několik relaxačních balíčků v podobě jarní očisty těla i ducha.

24.4.2014

Plyn v Moravskoslezském kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Moravskoslezský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Novojičínska a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit.

19.4.2014

Kopřivnice chce propagovat nekuřácké provozovny

V Kopřivnici se rozhodli podpořit ty provozovatele restauračních zařízení, kteří svým hostům zajišťují zdravé prostředí. Radnice proto mapuje nekuřácké provozovny a míní je propagovat.

17.4.2014

Velikonoce ve Velkých Karlovicích

Spousta gurmánských zážitků i další zábavy čeká o velikonočních svátcích na návštěvníky Velkých Karlovic.

10.4.2014

Důl Paskov: dokud nejsou zásoby odepsány, nelze jej zasypat

Staříč - Až dvacet milionů tun koksovatelného uhlí z Dolu Paskov by při jeho likvidaci bylo ztraceno v nenávratnu.  

AKTUALIZOVÁNO
7.4.2014

Andrej Babiš se dohodl s NWR. Důl Paskov bude fungovat do konce roku 2017

Praha – Ministr financí Andrej Babiš se dnes domluvil s firmou NWR, že důl Paskov bude fungovat až do konce roku 2017 a vláda poskytne peníze jen na sociální programy horníků za 600 milionů korun. Babiš takový návrh představí na jednání vlády. Dosud se počítalo, že stát by měl vydat až 1,1 miliardy korun. Koalice se na původním návrhu neshodovala.

1.4.2014

VIDEO: Airbus A330 přistál v Mošnově. Nabídl novinky na trase Ostrava - Praha

/FOTOGALERIE/ Airbus A330 společnosti České aerolinie (ČSA) v úterý přiletěl do Ostravy s dobrou zprávou. Pravidelná linka mezi Ostravou a Prahou posílí.

AKTUALIZOVÁNO
31.3.2014

Varroc Lighting Systems: Další pracovní místa i v Novém Jičíně

Výrobce automobilového osvětlení, společnost Varroc Lighting Systems, se chystá na severní Moravě proinvestovat přes miliardu korun, což přinese nová pracovní místa i v Novém Jičíně.

28.3.2014

Lidí dlouhodobě bez práce v kraji přibývá

Počet dlouhodobě nezaměstnaných lidí (nad jeden rok) se loni v kraji zvýšil o 8174 osob. Jejich podíl na celkové nezaměstnanosti tak vzrostl o více než pět procent.

28.3.2014

OKD chce prodloužit pracovní směny, odborářům se to nelíbí

Ostrava - Těžební společnost OKD zvažuje, že horníkům na některých pracovištích prodlouží pracovní směny, z osmi na deset hodin. Maximální týdenní pracovní doba 37,5 hodiny by zůstala, ale pracovní týden by byl jinak rozvržený. ČTK to řekl mluvčí OKD Marek Síbrt. Odboráři proti tomu protestují a snaží se změně zabránit.

27.3.2014

Radegast vaří speciální pivo Fajront pro hutnické oslavy

Nošovice – Na pořádně hořké patnáctistupňové pivo se mohou těšit na Třinecku. Pivovar Radegast totiž uvaří u příležitosti oslav 175 let od založení Třineckých železáren speciální pivo.

19.3.2014

Ostrava usiluje o Amazon. Zvýší další NE z Brna šance Mošnova?

Vedení města se znovu obrátilo na americkou společnost Amazon s nabídkou umístění distribuční haly do Moravskoslezského kraje s tím, že by logistické centrum mohlo využít potenciál mošnovské průmyslové zóny.

15.3.2014

Předváděčky stále frčí. „Šmejdi" přešli na nové finty

Kdo očekával, že po uvedení filmu Šmejdi, který popisoval metody, jež používaly firmy pořádající takzvané předváděčky, si lidé dají větší pozor a na „špek" už jim nesednou, mýlí se.

13.3.2014

Opravnu letadel Job Air Technic poslal soud do úpadku

Opravnu letadel Job Air Technic sídlící na letišti v Mošnově poslal Krajský soud v Ostravě do úpadku. Insolvenční návrh podala Česká exportní banka kvůli stamilionovým dluhům. Věřitelé mají dva měsíce na to, aby přihlásili své pohledávky.

12.3.2014

Mezi pracujícími cizinci v našem kraji jasně převažují Slováci

I když počet nezaměstnaných osob v našem kraji několikanásobně převyšuje počet volných pracovních míst, v některých profesích se stále projevuje nedostatek vhodných uchazečů o zaměstnání.

7.3.2014

Zaměstanci společnosti Job Air se sešli s vedením

Zaměstnanci a dozorčí rada společnosti Job Air Technic se včera sešli s vedením firmy. Bojí se o svá pracovní místa. Společně sepsali také výzvu věřitelům, představitelům regionu a státu. Job Air Technic dluží svým věřitelům přes osm set milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO
6.3.2014

Stamilionové dluhy: Osud Job Airu je v rukou věřitelů

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dostatek zakázek a potvrzený investor. Ani tak společnost Job Air Technic, která v Mošnově provozuje opravnu letadel, nemá vyhráno. Dluží totiž svým bankovním věřitelům stamiliony, proto na ni banky vydaly insolvenční návrh.

5.3.2014

Velké firmy navýší stavy. Podaří se udržet v kraji mladé lidi?

Větší monitorované firmy v Moravskoslezském kraji očekávají, že by se u nich během první poloviny letošního roku měla zaměstnanost zvýšit zhruba o 850 osob.

4.3.2014

Novojičínsko: Od dubna tvrdý alkohol jedině s koncesí

Tisíce živnostníků si musí do dubna vyřídit koncesi na prodej lihovin. Pokud tak neučiní, hrozí jim pokuty. Někteří z nich to však tradičně nechávají na poslední chvíli.

28.2.2014

Airbus přiletí do Mošnova propagovat lety

/VIDEO/ Největší civilní letadlo zaregistrované pod českou značkou OK přiletí do Mošnova. A nebude tu jen na okrasu. Z Prahy přiveze na palubě 276 pasažérů, po prohlídce pak odletí do Bratislavy. Bude předzvěstí posílení pravidelných spojů mezi Ostravou a Prahou.

EXKLUZIVNĚ
24.2.2014

Dale Ekmark, výkonný ředitel společnosti OKD, v exkluzivním rozhovoru pro Deník

/POMOZME LIDEM, POMOZME KRAJI/ Do čela těžební společnosti OKD nenastoupil zrovna v nejlepší době. Ceny uhlí na světových trzích jsou nízko a na tradiční firmu z našeho regionu to má negativní dopad. Američan Dale Ekmark, který získal bohaté zkušenosti v důlním průmyslu po celém světě, však vidí světlo na konci tunelu cesta, jak udržet OKD dál v chodu, se podle nového výkonného ředitele společnosti jmenuje Transformace.

24.2.2014

Studénecká kovárna se zvedla ze dna

Studénecké kovárně se daří. Po hrozícím krachu se společnost MSV Metal Studénka zvedla ze dna a prosperuje. V letošním roce se chystá nabírat nové zaměstnance a investovat do strojů.

EXKLUZIVNĚ
23.2.2014

Majitel Marlenky: Nedělám práci kvůli penězům, ale protože mě baví

/POMOZME LIDEM, POMOZME KRAJI/ Stal se Podnikatelem roku 2013 Moravskoslezského kraje. Odborná porota jej ocenila tímto titulem nejen za jeho píli a houževnatost, díky které vzrostla výroba a prodej jeho medových produktů za poslední tři roky téměř na dvojnásobek. „Mé pocity jsou neskutečné, nečekal jsem to. Člověk je hrdý. Musím ale říct, že je to pro mě velmi zavazující. Budu teď ještě tvrději pracovat," řekl bezprostředně po vyhlášení výsledků Gevorg Avetysian.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies