VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kovárna posílila v tržbách a je na vzestupu

Akciové společnosti MSV Metal ve Studénce se v prvním pololetí letošního roku mimořádně dařilo. Svědčí o tom nejen navýšení tržeb, ale také rozšíření produktového portfolia.

9.11.2015
SDÍLEJ:

MSV Metal StudénkaFoto: www.msvmetal.eu

MSV Metal Studénka je předním výrobcem výkovků a výlisků v Evropě. Produkty této firmy jsou využívány v různých odvětvích, například v zemědělství, stavebnictví, těžebním průmyslu, ale zejména na železnici.

Aktuálně se společnost snaží rozvíjet spolupráci také mimo železnici, a to převážně v dodávkách výkovků a výlisků pro odvětví automotive. V současné době investuje společnost do výroby a nových technologií, což se jí vrací výjimečnými zisky.

„Aktuálně jsme doslova vyprodaní. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jsme letos vykázali za první pololetí o dvě procenta vyšší tržby a překročili jsme plán. Skončili jsme na téměř 421 milionech korun a v objemu výroby jsme lehce překročili plán se 6,1 miliony tun výkovků," uvedl generální ředitel MSV Metal Studénka Ivo Lazecký s tím, že celkový hospodářský výsledek firmy byl překročen celkem o třináct procent, a to zejména díky velkému výnosu z prodeje nevyužívaného majetku.

Studénecká kovárna v posledních letech investovala nejen do pořízení nových technologií, ale také do výroby. Uplynulé období si vyžádalo stodvacetimilionové investice a s dalšími, ve výši až 160 milionů korun, počítá vedení firmy pro rok 2015 až 2017. V tomto cyklu se chtějí zaměřit hlavně na moderní výrobní technologie a oblast energetiky.

Největší náklady uplynulého období si vyžádalo dokončení vývoje a zkoušek nového nárazníku a děleného táhla, ale také lakovna, jež je nyní součástí nové výrobní linky na sériovou výboru odlehčených nárazníků.

Jak sdělil Pavel Feilhauer, výrobně-technický ředitel firmy: „Uvedením nové lakovny do provozu máme nyní plně pod kontrolou kvalitu nátěrů a můžeme zákazníkům garantovat jejich stoprocentní provedení. Po úspěšném zkušebním provozu se navíc rozbíhá druhá výrobní směna, díky které budeme lakovat celý současný sortiment barvených dílů."

Výbornou kondici společnosti dokládá také fakt, že se začíná rozhlížet po nových teritoriích. V současné době obchoduje se zákazníky z dvaadvaceti zemí nejen Evropy, ale zaměřuje se také na státy mimo Evropskou unii. Mezi nejdůležitější evropské klienty se řadí železniční dopravci z Belgie, Německa, Švýcarska či Francie, u nás to jsou například České dráhy. Export firmy činí nyní až 80 procent její produkce.

Nárůst v tržbách na následující rok 2016 oproti roku 2015 odhaduje vedení firmy na 20 milionů korun.

„Současný evropský železniční trh považuji za celkově stabilní, každý rok pojme šest až osm tisíc nákladních vozů a sto tisíc vozů se musí opravit. A to je šance pro nás a naše dodávky," dodal na závěr ředitel Ivo Lazecký.

Ivana Reková

Autor: Redakce

9.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DUO NEJZKUŠENĚJŠÍCH! Letní posila kopřivnické Tatry David Stříž (vlevo) spolu s hrajícím asistentem Martinem Tomáškem, jenž hrával extraligu za Vítkovice a působil třeba i v ruském Novosibirsku.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.  

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení