VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Připravují strategii, jak přilákat do kraje více turistů

Moravskoslezský kraj - Rozsáhlou strategii rozvoje cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji, jejíž součástí bude mimo jiné vytipování nových investičních příležitostí v turismu a vytčení „hranic“ turistických regionů, připravuje Agentura pro regionální rozvoj (ARR).

19.8.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: Archiv Hradeckého deníku

„Do konce letošního listopadu bude mít náš kraj připraveno vymezení hranic turistických oblastí tak, aby co nejvíce odpovídaly pohledu turistů a zároveň aby vyhovovaly místním aktérům v cestovním ruchu. Navíc je nutné cestovní ruch dále sladit s celkovým marketingem kraje,“ míní náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro ekonomický rozvoj Pavel Drobil.

ARR chce, aby strategie vytvořila konkurenceschopnou nabídku v cestovním ruchu a kvalitní systém řízení turistické destinace Moravskoslezský kraj. „A to napříč veřejným i soukromým sektorem, přičemž by měly být zohledněny existující vazby přesahující hranice kraje. Především v Jeseníkách a Beskydech,“ upřesnila generální ředitelka ARR Pavla Břusková. Strategie bude více zohledňovat zájmy jednotlivých zástupců cestovního ruchu ze všech sfér a zároveň navrhne řešení jejich nejdůležitějších problémů.

Celá marketingová strategie rozvoje cestovního ruchu bude vycházet z vize, že Moravskoslezský kraj je místem nabízejícím pestrou škálu aktivit, místem, kde si návštěvník užije více než jinde v ČR či okolní Evropě. „Navážeme tedy na marketingovou strategii kraje a slogany, které ji provázejí, na příslib značky kraje. Nebudeme objevovat objevené, ale usilovat o doplnění projektů pro cestovní ruch,“ vysvětlila Pavla Břusková.

Moravskoslezský kraj, který je zadavatelem strategie pro turismus, ARR uložil, že musí být splněn každoroční pětiprocentní nárůst návštěvnosti kraje. Současně chce kraj měřit spokojenost turistů v regionu, a to tak, že kladný postoj by měli vyjádřit minimálně čtyři z pěti turistů. Sledovat se přitom bude zejména spokojenost s nabízenými službami a celkovým dojmem z návštěvy regionu.

Autor: Břetislav Lapisz

19.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení