VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tatru nejspíš opustí další zaměstnanci

Kopřivnice - Podle informací, které se během posledních dní objevily v médiích, se chystá kopřivnická automobilka Tatra opět propouštět. Podnik by údajně mělo opustit přes sto současných zaměstnanců.

24.9.2010
SDÍLEJ:

Tatra. Ilustrační foto.Foto: Deník/Adam Knesl

Městem Kopřivnice se opět nesou zvěsti o tom, že v největším kopřivnickém podniku Tatra dojde k propouštění. Po vlně odchodu pracovníků do takzvaného depozitu, která proběhla na podzim loňského roku, a následnému ukončení mnoha z těchto pracovních poměrů v roce letošním, by se tak jednalo o druhou letošní vlnu snížení počtu zaměstnanců.

Přestože vedení Tatry se k propouštění nechce moc vyjadřovat, ti, kterých se to týká, tedy zaměstnanci, nějaké informace přece jen mají. „Vím o tom, že se chystá propouštění, ale nevím, kolika lidí, se bude týkat,“ uvedl jeden ze zaměstnanců Tatry. „Někdo mluví o tom, že by to mohlo být až pět set lidí, někdo o tom, že to bude kolem sto osmdesáti. Těžko říct, jediné co víme, je to, že by čísla měla lišit podle úseků a že tentokrát lidé nepůjdou do depozitu, jak tomu bylo na podzim, ale že je podnik propustí,“ dodal vzápětí.

Co se v podniku také ví, je skutečnost, že do jednání o snižování počtu zaměstnanců se vložily také odbory. To ostatně potvrdila i tisková zpráva, kterou v pátek 24. září podnik Tatra vydal a pod kterou jsou podepsáni předseda představenstva a generální ředitel společnosti Ronald Adams a předseda PV OS KOVO Pavel Baroň. „Management a zástupci odborové organizace společnosti Tatra, a. s., pokračují v jednáních za účelem dosažení dohody v oblasti nalezení nejvhodnějšího způsobu, kterým by bylo dosaženo vzájemných cílů týkajících se nezbytného snížení počtu zaměstnanců ve společnosti Tatra, a. s.,“ zní část tiskové zprávy. Dále navazuje sdělení, že další informace k této problematice se dají očekávat až během poloviny týdne příštího: „Vztahy mezi managementem a odborovou organizací jsou i nadále naplněny ochotou spolupracovat a obě strany jsou přesvědčeny, že během několika dnů naleznou řešení. Další informace budou poskytnuty nejdříve ve středu odpoledne.“

Počty zaměstnanců se tak nejspíš opět otřesou v základech. Nedá se ale předpokládat, že propouštění bude tak obrovské jako v roce 2009, který Adams označil pro výrobce nákladních automobilů za katastrofální a tatrovácké brány tehdy opustilo 1400 zaměstnanců.

Autor: Jana Hromočuková

24.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení