VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lékařka-pirátka dostala podmíněný trest

Nový Jičín - Třicetiměsíční trest sdohledem, podmíněně odložený na tři roky, uložil vpondělí 9.června senát Okresního soudu vNovém Jičíně devětačtyřicetileté lékařce Táni Vávrové zFrenštátu pod Radhoštěm.

9.6.2008
SDÍLEJ:

Třicetiměsíční trest s dohledem, podmíněně odložený na tři roky, uložil v pondělí 9. června senát Okresního soudu v Novém Jičíně devětačtyřicetileté lékařce Táni Vávrové z Frenštátu pod Radhoštěm.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Rozsudek v cause lékařky padl po několika hlavních líčeních. Státní žalobce i obhájce, totiž požadovali doplnění o svědky, případně další materiály. Posledními požadovanými byla zpráva České lékařské komory, zda řešila dva případy, kdy Vávrová ordinovala opilá a dále zpráva VZP, zda Vávrová někdy měla léky na cukrovku. „Senát české lékařské komory rozhodl, že se lékařka dopustila přestupku a uložil jí pokutu ve výši deseti tisíc korun,“ citoval v pondělí z obdržené zprávy soudce Jaromír Pšenica a doplnil o informaci z VZP, která sdělila, že od roku 2003 Vávrová neabsolvovala diabetologické vyšetření ani nedostala recept na léky na cukrovku.

Důvodem tohoto doplnění bylo, že Vávrová se při obhajobě své šílené jízdy vymlouvala na hypoglykemický šok, který má podle znalců obdobné příznaky jako opilost. Událost se stala loni 23. března. Podle žalobce Vávrová 23. března 2007 v Novém Jičíně krátce po čtvrt na dvě odpoledne nasedla do vozidla Nissan Almera a vydala se směrem k centru. Nedaleko nákupního střediska Julius Meinl přejela do protisměru, kde se srazila s vozidlem Citroen Berlingo, v němž jeli dva novojičínští strážníci. Vávrová v protisměru vjela na kruhový objezd, ten v protisměru projela a pokračovala v jízdě. Na Riegrově ulici poté narazila do zaparkovaného vozidla Peugeot 306, které hrnula před sebou. Přitom zachytila tehdy čtyřiasedmdesá¬tiletou Zdeňku Fuskovou, která utrpěla zlomeniny horní končetiny a dvanáctého hrudního obratle. Vávrová s vozidlem pokračovala v jízdě ze svahu a nakonec skončila v korytě řeky Jičínky. „Na to z vozidla vystoupila, přebrodila se přes řeku a na druhém břehu usedla,“ uvedl státní zástupce.

V průběhu líčení vyplynulo, že lékařka se již patnáct roků léčí ze závislosti na alkoholu. O její neúspěšné léčbě svědčí například fakt, že loni 11. a 12. července byla v ordinaci opilá. Po své šílené jízdě sice nejprve odmítla dechovou zkoušku na alkohol, ale pozdější odběr krve ukázal hodnotu 2,28 promile alkoholu v krvi. „Podle policisty, který s ní byl, byla lékařka agresivní, vulgární, nadávala personálu i jemu. Tehdy v nemocnici uvedla, že žádný alkohol nepila. Přitom později uváděla, že po nehodě vypila dvě deci slivovice,“ upřesnil nesrovnalost ve výpovědích Vávrové soudce Pšenica.
Právě na alkoholu vypitém až po nehodě a na hypoglykemickém šoku stavěl obhájce, jenž žádal zproštění viny, neboť podle něj žalobce neměl přesvědčivé důkazy o tom, že Vávrová skutečně pila před jízdou a že její jízdu nemohl ovlivnit hypoglykemický šok.

Soud se nakonec přiklonil k úhrnnému podmíněnému trestu. Navíc uložil Vávrové omezení spočívající v zákazu nadměrného požívání alkoholických nápojů, a také ji uložil trest zákazu řízení na čtyři roky a šest měsíců. K tomu musí zaplatit VZP náklady na léčbu zraněné důchodkyně ve výši více než 83 tisíc korun a ženě samotné pak téměř 194 tisíc korun.

Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i obhájce si nechali lhůtu na rozmyšlenou.

Autor: Ivan Pavelek

Místo události:
9.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení