VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Při razii v bazarech zabavili policisté dvě stě věcí

Novojičínsko – Novojičínská policie provedla razii ve vytipovaných bazarech a zastavárnách. Hledala v nich kradené věci. Samotná kontrola probíhala v Novém Jičíně, Bílovci, Frenštátě pod Radhoštěm a Kopřivnici ve čtvrtek 19. června a do konce minulého týdne policisté celou akci vyhodnocovali.

29.6.2014
SDÍLEJ:

Kontrolu bazarů a zastaváren mají za sebou novojičínští policisté a pracovníci živnostenských úřadů. Zajistili při ní několik věcí, jež by mohly pocházet z trestné činnosti.Foto: Policie ČR

„Na akci spolupracovali novojičínští kriminalisté, policisté obvodních oddělení a pracovníci dotčených živnostenských úřadů, v jejichž teritoriu se provozovny nacházely," přiblížil rozsah zákonné kontroly Petr Gřes, okresní policejní mluvčí.

Policejní razie byla úspěšná. V jedné z provozoven totiž policisté zajistili téměř 200 věcí. Byly mezi nimi značkové brýle, elektrosoučástky, motorové pily, nekolkované cigarety, několik desítek šperků, ale také razítka institucí veřejné správy. Existuje podezření, že předměty pocházejí z trestné činnosti. „Všechny věci byly provozovatelem vydány jako věci důležité pro trestní řízení," uvedl dále mluvčí.

Policisté nyní hledají původní vlastníky zajištěných věcí. Jejich fotografie budou zveřejněny na www.novojicinsky.denik.cz. Informace k jednotlivým předmětům mohou být veřejnosti poskytnuty na telefonním čísle 974 735 460 nebo 974 735 469.

Pracovníci živnostenského úřadu zahájili správní řízení s vlastníky tří provozoven, a to pro porušení povinností v souvislosti s živnostenským zákonem. „V jednom případě jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a držení pečetidla státní pečeti a úředního razítka," dodal k výsledku akce Gřes, s tím, že nabytí, důvod držení razítek i další možné nedovolené užití je předmětem dalšího vyšetřování.

Dvě kontroly se uskutečnily také na území Nového Jičína. Stanislav Bartoň, vedoucí tamního živnostenského úřadu, celou akci zhodnotil jako velmi prospěšnou. „Zdejší živnostenský úřad vyhodnotil způsob těchto kontrol jako pozitivní z pohledu organizace i výkonu kontrolní činnosti vůči podnikateli," řekl vedoucí úřadu s tím, že podobné kontroly jsou prováděny také společně s Českou obchodní inspekcí, úřadem práce, finančním úřadem nebo jiným oddělením Policie ČR.

„Výhodou těchto kontrol je společný postup, kdy živnostenský úřad provede identifikaci podnikatele, jeho živnostenských oprávnění a soulad podnikatelských aktivit s živnostenským zákonem, zákonem o cenách a dalšími obecně závaznými předpisy v rámci své kompetence. Následně je prováděna kontrola pracovníky Police ČR se speciálním zaměřením a určením, například prověrky kradeného zboží, padělků či pobytu cizinců," pochvaloval si na závěr součinnost institucí Stanislav Bartoň.

Autor: Simona Mikšová

29.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení