VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Novojičínsko

18.11.2016

Platba za odpady zůstane stejně vysoká

Stejně jako letos budou platit i v příštím roce za svoz a likvidaci odpadů obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm. Původní návrh, který byl vyšší, neprošel.

17.11.2016

OBRAZEM: Kromě soch byly v rybníku i ryby

Vůbec poprvé se v Jistebníku uskutečnil výlov Galerijního rybníka.

17.11.2016

Martina Loskotová: Letošní ročník bude plný emocí

Již za několik dní vypukne v bíloveckém kulturním domě velkolepá módní přehlídka, doplněná, jak už je tomu v Bílovci zvykem, bohatým zábavným programem. Za akcí Velká Vánoční Sára show, která má druhým rokem také charitativní podtext a těší se stále velké oblibě návštěvníků, stojí manželská dvojice Martina a Petr Loskotovi z Bílovce, zakladatelé dobročinného spolku Sára dětem.

17.11.2016

Náladu pacientům v eldéence zlepšuje harmonikář Olda

Netradiční zpestření v podzimním čase mají klienti léčebny dlouhodobě nemocných ve Vítkově, kterou provozuje Nemocnice Nový Jičín. Pro lepší náladu jim zde hraje oblíbené písně harmonikář.

16.11.2016

Demolice se odkládá

Jestliže letos v létě zavládl na Frenštátsku ve věci vývoje kolem staveb v areálu Dolu Frenštát optimismus, nyní jej spíše vystřídala skepse.

16.11.2016

Lampionový průvod v Životicích

Ve středu 16. listopadu si v Životicích u Nového Jičína přijdou na své všichni milovníci podvečerních procházek i barevně zářících lampionů.

16.11.2016

Domovy získaly prestižní ocenění

Domovy pro seniory na Novojičínsku poskytují svým klientům kvalitní služby. Svědčí o tom například prestižní ocenění, které v těchto dnech získaly dva z nich.

16.11.2016

Samet si připomenou dvě města

Významné momenty a události naší historie si připomínají mnohá města na Novojičínsku. Po oslavách Dne české státnosti, výročí vzniku republiky či Dne válečných veteránů se pietní setkání uskuteční také k neméně významnému datu 17. listopadu.

15.11.2016

Lidé pomáhali. Potravinová sbírka byla letos rekordní

Pro jednoho běžná věc, pro druhé vzácnost. Tak zněl letošní podtitul akce Potraviny pomáhají v rámci Národní potravinové sbírky, která se uskutečnila 12. listopadu také na Novojičínsku.

15.11.2016

Nejvíce zachutnala husa s jablky, rakytníkem a kedlubnovým zelím

Vítězové v pořadí osmého ročníku soutěže o nejlepší svatomartinskou husu, kterou každoročně pořádají ve Frenštátě pod Radhoštěm, jsou již známi.

15.11.2016

Město chce ve výstavbě ochranných poldrů pokračovat

Výstavbou dvou suchých retenčních nádrží neboli poldrů posilnilo město Studénka protipovodňová opatření na svém území. Další by pak mohly vyrůst v příštích letech.

14.11.2016

Magický úplněk: Měsíc bude nejblíž Zemi za posledních 68 let

Nejen astronomové si přijdou na své. Právě dnes, v pondělí 14. listopadu bude Měsíc po osmašedesáti letech nejblíže k Zemi. Předpokládá se, že k vidění bude jeho o 14 procent větší velikost a bude dokonce o 30 procent zářnější, než tomu bývá normálně.

14.11.2016

Rekonstrukce ulice Boženy Němcové je v plném proudu

O rekonstrukci ulice Boženy Němcové v Bílovci se dlouho jen mluvilo a řešily se různé problémy a komplikace. Po vleklých debatách o konečném vzhledu ulice se začalo o prázdninách konečně pracovat.

13.11.2016

OBRAZEM: Výstava patřila králíkům, drůbeži a poprvé i morčatům

Na 350 králíků nejrůznějších barev a velikostí, asi 200 kusů zakrslé, zdrobnělé a další drůbeže, několik holubů a letos poprvé i morčat, si mohli o uplynulém víkendu prohlédnout návštěvníci, kteří si našli cestu do střediska chovatelů ve Studénce.

13.11.2016

Konec poruch! Nový vodovod je hotový

Více než půl kilometru nového vodovodu nechala v Kopřivnici vybudovat společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava. Investice si vyžádala téměř pět milionů korun

12.11.2016

Svatého Martina vítalo ve Frenštátě zaplněné náměstí

Doslova ve švech praskalo v sobotu 12. listopadu náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nikdo si totiž nechtěl nechat ujít slavnostní příjezd patrona města, svatého Martina na bílém koni, se svojí početnou družinou.

12.11.2016

Nezaměstnanost na Novojičínsku opět poklesla

Několikaměsíční pokles nezaměstnanosti pokračoval také v měsíci říjnu. Během zimy však budou statistiky zřejmě stagnovat, nebo mírně vzrostou.

12.11.2016

Sedlnice: Svatý Martin přijede až v neděli

Obec Sedlnice připravuje na neděli 13. listopadu, ve spolupráci s klubem důchodců a základní a mateřskou školou, tradiční akci nazvanou Příjezd sv. Martina do Sedlnic.

12.11.2016

Nemocnice Nový Jičín připravila nové předporodní kurzy

Předporodní kurzy, které připraví maminky nejen na porod samotný, ale také na období šestinedělí či kojení, nabízí novojičínská nemocnice. Uskuteční se v nové podobě, v nových prostorách.

11.11.2016

Frenštátský autokemp bodoval

Autokemp ve Frenštátě pod Radhoštěm patří dlouhodobě k nejoblíbenějším kempům nejen na Novojičínsku. Nyní to potvrdily i výsledky ankety Kemp roku.

10.11.2016

Plastové vršky opět pomohou. Tentokrát pětiletému Jirkovi

Začátkem listopadu odstartovala v Kopřivnici další charitativní sbírka na pomoc konkrétnímu dítěti. Tentokrát mohou lidé sbíráním plastových uzávěrů pomoci malému Jirkovi z Frenštátu pod Radhoštěm.

10.11.2016

Zavzpomínají na válečné veterány i oběti válek

Novojičínsko - Na 11. listopadu každoročně připadá nejen svátek svatého Martina, ale připomíná se také Den válečných veteránů, díky němuž lidé na celém světě vzpomínají na oběti válečných konfliktů. Ani letos nezůstanou pozadu některá města na Novojičínsku.

10.11.2016

Oderské dny budou kratší

Organizování a financování Oderských dnů 2017 a vyhodnocení Oderských dnů 2016 řešili nedávno také tamní zastupitelé.

9.11.2016

Listopadový jarmark nabídne už ve čtvrtek i ochutnávku ryb

Masarykovo náměstí v Novém Jičíně ožije ve čtvrtek 10. listopadu dalším Novojičínským jarmarkem.

9.11.2016

Setkání přiblíží hrozby klimatických změn

Ten, koho zajímají klimatické změny a jejich související možné hrozby, by si jistě neměl nechat ujít setkání na kopřivnickém městském úřadě.

9.11.2016

Další ročník soutěže pIšQworky je v plném proudu.

Před několika dny se sešli pIšQworkáři z širého okolí v budově Gymnázia a SOŠ Novém Jičíně, kde se uskutečnil turnaj o dvě postupová místa na krajský turnaj.

9.11.2016

Příbor hledá správce kulturáku

Jsou to dva měsíce, co je po kompletní opravě příborský kulturní dům v provozu a nyní městský úřad vypsal výběrové řízení na správce domovníka rozsáhlého objektu.

9.11.2016

Knihovna při požáru přišla o 13 tisíc knih

/FOTOGALERIE/ Škody po požáru v novojičínské knihovně se vyšplhaly na dva a půl milionu korun. Už nyní se ozývají dárci, kteří by rádi pomohli těžce zasažený knižní fond obnovit.

8.11.2016

Město bude mít své středisko volného času

V Odrách vznikne 1. ledna nová příspěvková organizace s názvem Středisko volného času Odry.

8.11.2016

Prezident zřejmě ocení šestinásobného vítěze Dakaru

Další známá osobnost z Frenštátu pod Radhoštěm by se mohla dočkat udělení státního vyznamenání. Při své návštěvě Frenštátu pod Radhoštěm to naznačil prezident Miloš Zeman.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies