VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Novojičínsko

12.12.2016

VIDEO: Výstava betlémů má i letos úspěch

/FOTOGALERIE/ Pastvou pro oči je výstava betlémů, kterou každoročně organizuje Katolická beseda Kopřivnice. Nejinak tomu je i letos.

11.12.2016

Zasedací místnost provonělo cukroví

Výstavu vánočního cukroví a vánočních dekorací upořádali v sobotu v zasedací místnosti Obecního úřadu Heřmánky členové místního sboru dobrovolných hasičů.

11.12.2016

VIDEO: Odry žily Vánočním jarmarkem

Příslušníci historického vojska, živé ovečky u betléma, Historické vojsko, kapela Opavští hudci, zpěvačka Pavla baráková s doprovodem a hlavně mnoho stánků s dobrotami a dalším zbožím byly k vidění v sobotu až do pozdního odpoledne na Masarykově náměstí v Odrách. Uskutečnil se tam tradiční Vánoční jarmark.

10.12.2016

Dobrá zpráva! Nezaměstnanost stále klesá. Je nejnižší v kraji

Suverénně nejnižší nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji hlásí Novojičínsko. Na konci listopadu se její míra zastavila na hodnotě 4 procenta.

9.12.2016

Pohodlně na bidle. Ptáci ve stanici dostali rohože

Předčasný dárek k Vánocům dostali ptáci, kteří trvale žijí v Záchranné stanici v Bartošovicích. Jedná se o plastové rohože, které slouží jako proti otlakům.

9.12.2016

Muzeum láká na novou výstavu. Věnuje se kamenné mohyle na Ivančeně

U příležitosti sedmdesátého výročí postavení mohyly na Ivančeně v Beskydech připravilo Lašské muzeum v Kopřivnici výstavu.

9.12.2016

Děti si v prosinci užijí kino zdarma

Ani v letošním roce nebudou děti kopřivnických základních škol a mateřinek ochuzeny o mikulášské promítání filmových představení v kině. Společnost Brose CZ totiž nadělila městu, stejně jako v předchozích letech, finanční dar v hodnotě pěti tisíc euro, za což si mohou děti v prosinci užít kino zdarma.

8.12.2016

Novojičínsko: Vánoce u moře? Proč ne

Vánoční svátky a Silvestr nejsou jen dobou klidu míru a oslav nového roku, ale pro někoho také dobou cestování či poznávání. Lidé totiž běžně na Vánoce vyrážejí do zahraničí.

7.12.2016

Adventní setkání bude tradičně u kulturáku

Opět po roce ožije o druhé prosincové sobotě, 10. prosince, víceúčelové hřiště u kulturního domu ve Slatině.

7.12.2016

Parkování by vyřešil pozemek

Jako neřešitelná se zatím jeví možnost parkování na Dělnické ulici v Odrách. Město sice má možnost koupit pozemek, ale ten je hodně drahý.

6.12.2016

Balonky přání poletí k Ježíškovi

Desítky balonků s přáním se v pátek 9. prosince rozletí do nebe.

6.12.2016

S novým jízdním řádem zrychlí vlaky

Mezi Frýdlantem a Frenštátem se mírně zkrátí jízdní doba.

6.12.2016

Vánoční strom v Bílovci rozsvítili andělé

/FOTOGALERIE/ Nebeskou návštěvu hostilo o druhé adventní neděli Slezské náměstí v Bílovci. V podvečer tam přilétli dva andělé, aby za pomoci dětí i dospělých společně rozsvítili vánoční strom.

5.12.2016

Stromy ve městě? Stačí se pořádně dívat a narazíte na poklady

Město Nový Jičín vypracovalo pasport zeleně. Jedná se o dokument, který mapuje pro potřebu správy zeleně všechny dřeviny ve městě.

4.12.2016

V Mikulášské soutěži hasičů šlo především o zábavu

/FOTOGALERIE/ Už pojedenadvacáté se o mikulášském víkendu, v sobotu 3. prosince, proměnilo hřiště v Lukavci, místní části Fulneku, na dějiště netradiční hasičské Mikulášské soutěže. Více než dvacítka družstev dobrovolných hasičů z řad mužů i žen se musela v rámci soutěžního klání vypořádat nejen s požárním útokem, ale i mrazem a ledovou vodou.

4.12.2016

OBRAZEM: Jarmark lákal na srdečnou vánoční atmosféru

Poklidná předvánoční atmosféra i vůně domácích pochutin prostoupila o první prosincové sobotě Kulturní dům v Příboře. V rámci akce nazvané Made in Příbor se tam totiž konal Vánoční rukodělný jarmark doprovázený zimním dílem kulinářské akce Restaurant Day.

4.12.2016

EET na Novojičínsku: Zdržuje to, shoduje se většina provozovatelů hospod

Od počátku vyvolávala myšlenka elektronické evidence tržeb hlavně negativní reakce. Restaurace a hostince mají za sebou první dny provozu s elektronickou evidencí tržeb (EET) a názory jejich provozovatelů se různí. U těch, které redakce oslovila, převládají spíše negativní reakce, důvodem je, že EET obsluhu zdržuje.

3.12.2016

Charitativní módní přehlídka vyprodala sál

Doslova ve švech praskal v pátek 2. prosince sál kulturního domu v Bílovci, který se navečer proměnil v rámci Velké Vánoční Sára show v módní molo. Akce v režii dobročinného spolku Sára dětem a bíloveckého kadeřnického studia opět ukázala, že lidem není lhostejný osud nemocných dětí.

3.12.2016

Také letos budeme společně zpívat koledy

Novojičínsko - Stejně, jako v předešlých letech, i v letošním roce bude druhá středa v prosinci patřit akci Česko zpívá koledy.

3.12.2016

Křižovatka bude bezpečnější

Velké úpravy křižovatky silnic I/57 a III/04734 a jejího okolí chystají v Kuníně.

3.12.2016

Víkend na Novojičínsku bude ve znamení Mikulášů, čertů i andělů

Pestrou nabídku mikulášských akcí přináší druhý adventní víkend. Do řady měst i obcí na Novojičínsku zavítá Mikuláš se svými známými pomocníky.

2.12.2016

Letos se podařilo opravit řadu mostů. Naposledy ve Straníku

Na více než jeden milion korun vyšla oprava mostu v novojičínské místní části Straník. Letos pracovali stavbaři na rekonstrukcích mostních konstrukcí na řadě míst okresu.

2.12.2016

V noclehárnách místa ještě jsou, i když téměř plno mají už od podzimu

Novojičínsko - Přestože se teploty těchto dní pohybují pouze okolo bodu mrazu, azylové domy a noclehárny na Novojičínsku hlásí, že zájem lidí bez domova o tato zařízení trvá již delší dobu.

1.12.2016

Kdo postaví dálnici na Příbor?

O stavbu nové dálnice z Rybí na Novojičínsku do Rychaltice na Frýdecko-Místecku projevilo zájem sedm firem. Práce odstartují možná už na jaře.

1.12.2016

Policejní pátrání! Neviděli jste Jaroslava Mičku?

Novojičínští policisté vyhlásili pátrání po pohřešovaném Jaroslavu Mičkovi (77 let), který byl naposledy viděn v úterý 29. listopadu v deset hodin dopoledne v restauraci Cechovní dům v centru města.

1.12.2016

Hasit budou Mikulášové i čerti

Je ojedinělá a zřejmě také poslední v roce. Řeč je o hasičské soutěži, kterou letos už pojednadvacáté pořádá Sbor dobrovolných hasičů v Lukavci pod názvem Mikulášská soutěž.

1.12.2016

Na nejvyšší ocenění města dosáhly letos dvě osobnosti

Další dvě jména frenštátských osobností letos přibudou na seznamu oceněných Cenou svatého Martina. Slavnostní předání se ve Frenštátě pod Radhoštěm uskuteční už dnes, první prosincový den.

1.12.2016

V Katovně bude řeč o medovině

Medovina bude hlavním tématem II. včelařského setkání, které pořádá v pátek 2. prosince zájmový spolek Český svaz včelařů, základní organizace Odry.

30.11.2016

Frenštát pod Radhoštěm půjde i do světel na radnici

Zateplení radnice a další úsporná opatření chystají ve Frenštátě pod Radhoštěm. Někteří zastupitelé se ale ptají, kde na to město vezme peníze.

29.11.2016

Umělou výživu potřebuje stále více lidí

Odborníci varují, že každým rokem stoupá o desítky procent počet pacientů, kteří potřebují speciální umělou výživu. V Nemocnici Nový Jičín se jedná zejména o onkologické pacienty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies