VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezbariérová trasa by měla být hotová v květnu

Kopřivnice - Duben bude v Kopřivnici ve znamení dokončovacích prací na první bezbariérové trase. Ta bezbariérově propojí veřejné i komerční budovy mezi radnicí a domem s pečovatelskou službou na ulici České.

2.4.2010
SDÍLEJ:

Duben bude v Kopřivnici ve znamení dokončovacích prací na první bezbariérové trase.Foto: Archiv/Deník

V dubnu se podle všeho znovu rozběhnou práce, na jejichž konci, o dva měsíce později, by město Kopřivnice mělo mít první, zcela bezbariérovou trasu. Přestože práce na jejím vybudování začaly již v minulém roce, dokončena byla zatím jen část trasy a to z toho důvodu, že její stavbu již od začátku provázejí problémy. Trasa, protínající centrum města totiž při své realizaci narazila na sítě tepla, plynu nebo rozvody místní kabelové televize. To vše tedy vedlo nejen k protáhnutí a zpoždění prací, ale také k navýšení rozpočtu.

Termín dokončení alespoň částečné bezbariérovosti města byl tedy naplánován na měsíc květen roku letošního. To ostatně potvrdila i kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková: „ K obnovení prací na Trase č. 1, která řeší bezbariérové propojení veřejných i komerčních budov mezi kopřivnickou radnicí a místním domem s pečovatelskou službou dojde během měsíce dubna. K dokončení stavby by poté mělo dojít v květnu, ale samozřejmě záleží i na nutnosti souvisejících a v tuto chvíli nepředvídatelných investic.“

V dubnu se tedy naplno rozjedou dokončující práce, ke kterým patří například předláždění chodníku na ulici Obránců míru, mezi okružní křižovatkou s ulicemi Francouzská a Školní. „K tomu přibude také odvodnění střešních svodů bytového domu,“ doplnila Petříčková. Upozornila, že přestože předlážděný chodník je poměrně dlouhý, občané se nějakého dlouhodobého uzavření bát nemusí. „Úpravy se samozřejmě mohou dotknout provozu obchodů v přízemí zdejšího bytového domu, ale omezení by měla být pouze hodinová a majitelé o nich budou stavbyvedoucím včas informování,“ dodala. Další chodník, který se také nevyhne rekonstrukci se nachází u parkoviště na křižovatce Obránců míru s ulicemi Francouzská a školní. Zde dojde nejen k úpravě samotného chodníku, ale také veřejného osvětlení.

Aby byly v co největším bezpečí děti a školáci, zahrnulo město do první bezbariérové trasy také vybudování retardéru, který se bude nacházet mezi kopřivnickým kulturním domem a Základní školou dr. Milady Horákové. „Konkrétně tyto úpravy pak souvisí nejen se zvýšeným pohybem dětí, ale také se záměrem budoucí cyklostezky vedoucí kolem Kopřivnicky,“ doplnila mluvčí. Samozřejmostí v nové trase budou led diody na přechodech a dělící ostrůvky. „Jedná se o přechody u křižovatky Obránců míru s ulicí Zd. Buriana a Obránců míru s ulicí ke Koryčce. Pod dokončení všech stavebních prací pak trasu čeká vysetí trávníků.

Tím však záměr města, udělat Kopřivnici přístupnější nekončí. Záměr v těchto aktivitách pokračovat, ostatně nastínila i sama Petříčková: „Podali jsme žádost o dotaci z programu moravskoslezského kraje „Zvyšování pasivní bezpečnosti“, která by měla posloužit na bezbariérové úpravy přechodu přes ulici Záhumení u České spořitelny.“ Zda městu tato dotace bude přidělena, se radní dozví na začátku dubna.

Projekt Bezbariérové město celkově počítá se čtyřmi trasami. Zatímco Trasu č. 1 nyní čekají dokončovací práce, plánovanou trasu č. 2 je nutné nejdříve projekčně zpracovat, následně nechat schválit vládním výborem pro zdravotně postižené občany a teprve poté požádat o dotaci.

Autor: Jana Hromočuková

2.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení