VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bílovecké gymnázium zmodernizovalo učebny

Bílovec – Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci získalo téměř tříapůl milionovou dotaci na modernizaci tří učeben. Asi tři sta tisíc korun uhradí škola ze svého rozpočtu.

4.2.2010
SDÍLEJ:

Modernizované učebny v Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci.Foto: Vilém Figalla

Studenti Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci se již učí ve třech zcela modernizovaných učebnách. Jedná se o učebnu informatiky a výpočetní techniky (IVT), multimediální učebnu a jazykovou učebnu. Škola tak pokračuje ve svém projektu Modernizace učeben podporující využití nových forem vzdělávání, včetně e-learningu.

Gymnáziu se podařilo získat podporu z fondu Evropské unie ve výši 3 466 676 korun. Další peníze však muselo přispět z vlastních zdrojů.
Co tato modernizace znamená v praxi? Studenti i pedagogové budou moct využívat 52 nových počítačů, 3 notebooky, 2 interaktivní tabule, 2 projektory, 2 vizualizéry, 2 multifunkční laserové tiskárny, dva tablety a další zařízení pro moderní výuku jazyků pro šestnáct žáků. Kromě toho se podařilo škole zakoupit nový nábytek a koberce. Učebny IVT a multimediální jsou navíc klimatizovány. „Je velmi pravděpodobné, že mnoho takových učeben v Moravskoslezském kraji nenajdeme. Podle vyjádření našich absolventů, kteří se k nám vracejí například na pedagogické praxe, jsme vybaveni lépe než leckterá vysoká škola,“ přiblížil Vít Schindler, profesor gymnázia.

Každá učebna je něčím výjimečná. Například v multimediální má každý student svůj počítač, IP kamera tam také umožňuje on-line přenosy výuky přes internet. To znamená, že záznamy z hodin mohou využívat například budoucí pedagogové při studiu. Jazyková učebna má také svou specialitu. Nachází se v ní jazyková laboratoř Symposium Live. „Jsme teprve druhá střední škola v Moravskoslezském kraji, která je touto laboratoří vybavena,“ dodal Schindler s tím, že tato učebna disponuje technikou, jež umožňuje videokonference.

Nové prostředí s sebou přináší i nové možnosti ve výuce. Tomu se musí přizpůsobit hlavně profesoři. „Musejí si připravit nové materiály a upravit ty stávající. Je taky nutné pedagogy proškolit, aby mohli nová zařízení řádně obsluhovat, po technické stránce,“ uzavřel profesor. Velká část pedagogů už prošla školícím programem k obsluze interaktivních tabulí.

Gymnázium nehodlá ustat v úsilí při získávání dotací z evropských fondů. Do budoucna by chtělo zažádat o grant například na vytvoření studovny v prostorách školy.

Autor: Věra Růčková

4.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení