VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bílovečtí zastupitelé schválili pravidla pro oceňování

Bílovec - Do posledního březnového dne mohou obyvatelé města Bílovec zasílat návrhy na cenu Osobnost města, Úspěšný občan, kolektiv, sdružení nebo firma.

8.3.2012
SDÍLEJ:

ZASTUPITELÉ BÍLOVCE se na únorovém zasedání radili o nových pravidlech pro udílení ocenění města. Foto: Jiří Velký

Zastupitelé schválili na svém posledním zasedání Pravidla pro udělování ocenění městem Bílovec. Stále však platí, že lidé s trvalým bydlištěm ve městě mohou nominovat do všech kategorií, včetně titulu Čestný občan města Bílovce.

Veškeré návrhy na ocenění za předchozí rok lze podat prostřednictvím Odboru kultury a sportu Městského úřadu Bílovec. „Návrh na udělení čestného občanství může podat rada města, zastupitelé nebo alespoň dvacet občanů s trvalým pobytem ve městě. Návrh může být doručen kdykoliv v průběhu roku,“ upozornil starosta města Petr Klimek. Jako v ostatních kategoriích tak nezáleží na tom, kdy návrh obyvatelé podají.

Titul Čestný občan mohou získat občané České republiky i cizinci, kteří se významnou měrou zasloužili o rozvoj města. Lze jej udělit ještě za života, ale i in memoriam. „Čestný občan města má právo vyjadřovat se na zasedání zastupitelstva města v souladu s jednacím řádem zastupitelstva města,“ upřesňují pravidla, která jsou k nahlédnutí na internetových stránkách města. Samotné předání čestného občanství bude slavnostní a bude se dít na veřejnosti. Čestný občan obdrží pamětní stříbrnou plaketu, dar ve výši do 10 tisíc korun a listinu dosvědčující udělení čestného občanství města. Seznam čestných občanů vede odbor kultury a sportu. K dohledání jsou zde i podrobnější informace, například rozhodnutí zastupitelstva města o udělení či odejmutí.

Osobnost města se bude dle nových pravidel udílet jednou do roka člověku, který svou mimořádnou a dlouhodobou činností přispěl k rozkvětu a rozvoji města. Ocenění předává starosta, místostarosta nebo jiný pověřený člen rady. Vedle pamětního listu a bronzové plakety, obdrží Osobnost města také finanční dar ve výši 5 tisíc korun.

„Titul úspěšný občan, kolektiv, sdružení nebo firma města Bílovec mohou ročně získat až tři fyzické či právnické osoby, které v předešlém roce dosáhly výjimečných výsledků v oblasti vzdělání, výzkumu, sportu či jiné lidské činnosti, a tímto napomohly k pozitivnímu zviditelnění města Bílovec,“ uzavřel starosta. Pro tuto příležitost bude vyhrazen finanční dar 2 tisíce korun, a samozřejmě také pamětní list a keramická plaketa.

Autor: Věra Růčková

8.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení