VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budování více jak padesáti kilometrů kanalizace začíná

Nový Jičín - Odkanalizování novojičínských místních částí po dlouhé době příprav startuje. Lidé, kteří mají zájem o přípojky a nepodali si doposud žádost, mají stále šanci. Radnice je bude přijímat ještě do poloviny května.

2.4.2011
SDÍLEJ:

Kanalizace se bude kopat v Loučce a Žilině. Foto: Deník/Adam Knesl

Obří investiční zakázka za více než půl miliardy korun, do které jsou s Novým Jičínem zapojené další tři obce, se začíná realizovat v místních částech Žilina a Loučka. Obce se kvůli této akci sdružily do Svazku obcí regionu Novojičínska a podařilo se jim získat dotace z Evropské unie. Přípravné práce již začaly.

„Firma, která vzešla z výběrového řízení, už kácí stromy, mapuje rozmístění studní, aby výkopy neznehodnotily vodu, a podobně,“ uvedl Petr Bittner z odboru obecního podnikání na Městském úřadě Nový Jičín s tím, že budování samotné kanalizace začne v květnu. Vést bude v drtivé většině pod komunikací. „Od ní bude ke každému domu, jehož majitel si o kanalizaci v minulosti zažádal, provedena na náklady města přípojka, většinou a ž k hranici soukromého pozemku,“ rozvedla mluvčí města Marie Machková.

Lidé, kteří se v roce 2006, tedy v době, kdy se začalo na rozsáhlém projektu pracovat, nerozhodli připojit svou domácnost na kanalizační řad, mají šanci stále podat žádost. „Město se rozhodlo dát občanům další šanci. Kdo si do 15. května 2011 podá u Petra Bittnera na odboru obecního podnikání žádost, dostane možnost se na městskou kanalizaci připojit,“ potvrdila Machková. Je třeba vyplnit jméno žadatele, číslo popisné domu, číslo parcely a jednoduchý plánek se zakreslením umístění plánované přípojky. Žádost lze poslat na e-mail bittner@novyjicin-town.cz nebo ji donést Petru Bittnerovi osobně v úřední dny. S případnými dotazy se mohou zájemci obracet na čísle 556 768 247.

Jak poznamenala Marie Machková, o způsobu financování dodatečně podaných žádostí o zřízení kanalizační přípojky bude město dálen jednat. Petr Bittner k tomu dodal: „Přesné termíny etap výkopových prací se občané včas dovědí.“

Nová kanalizace, o délce více než padesáti kilometrů, se začíná, kromě Nového Jičína, budovat také v Kopřivnici, Mořkově a Životicích u Nového Jičína. Z celkové předpokládané investiční částky 580 milionů korun se Svazku obcí regionu Novojičínska podařilo získat 70 procent. Odkanalizování má především zbavit většiny splašků z povodí toku Jičínka a Lubina.

Autor: Adam Knesl

2.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Ilustrační foto.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Dva lidské životy si vyžádala nehoda na dálnici nedaleko obce Kujavy na Novojičínsku.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení