VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bunkr oslavil první narozeniny. Co ho čeká dál?

Během jednoho roku prošlo zařízením sídlícím v objektu bývalé věznice na Tyršově ulici v Novém Jičíně téměř osmdesát klientů a více než polovina jich zde dochází pravidelně.

30.1.2014
SDÍLEJ:

Bunkr sídlící v objektu bývalé věznice na Tyršově ulici v Novém Jičíně oslavil první narozeniny.Foto: Deník/Adam Knesl

Poskytnout „náctiletým" bezpečné útočiště a směrovat je správným směrem je hlavním cílem nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bunkr. V Novém Jičíně odpovídá název i jeho umístění, neboť se nachází v suterénu dominantní budovy na městské tržnici a už více než rok se zde scházejí mladí, nejčastěji ve věku 15 až 17 let, aby trávili smysluplně volný čas.

„První rok vnímám velice pozitivně," neskrývá spokojenost ředitel občanského sdružení Bunkr Roman Brzezina, jenž obdobné zařízení provozuje také v Třinci nebo v Bohumíně. „Jsme rádi, že takové prostory v Novém Jičíně můžeme mít a že je to v centru města. Jsem zároveň velice rád, že tady prošlo kolem osmdesáti mladých lidí za ten rok a máme desítky aktivních klientů, s kterými se tady pracuje. Věřím, že tady ta myšlenka vydrží," doufá ředitel.

V současnosti dochází do klubu denně v průměru sedmnáct klientů, kterým se věnují dvě pracovnice klubu, Lucie a Alice. Součástí týmů je také mladá sympatická Španělka Amara, jež skončila v české kotlině díky Evropské dobrovolné službě. Pro mladé Novojičíňáky připravila mimo jiné lekce španělštiny, prezentaci o své rodné zemi a další kreativní aktivity.

Problémy mladých, se kterými se pracovnice často setkávají a které s nimi řeší, jsou na téma partnerství, drog, neshod mezi vrstevníky a jiné. V současnosti by chtěl ředitel klubu rozšířit možnosti klubu o účelové hřiště, na které by mohli klienti docházet a pod dozorem vyškolené osoby zde trávit svůj volný čas.

Propagace Bunkru

Klub Bunkr v Novém Jičíně se snaží také aktivně podílet na propagaci své činnosti. Například vloni v září se zúčastnili Dne sociálních služeb nebo Adventního večerního koncertu. S jeho službami je spokojený také starosta města Jaroslav Dvořák, který si rok Bunkru nenechal ujít.

„Takové zařízení sem patří. Já jsem rád, že jsme oslavili rok a i nadále bude město nápomocno nejen finančně, ale i morálně. Počet klientů je důkazem, že se centru daří," řekl.

Během 165 otevíracích dnů zaznamenal Bunkr přesně 2003 klientů, z nichž většina navštěvuje základní speciální školu, praktickou školu a učiliště v nedalekém Šenově.

Autor: Adam Knesl

30.1.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení