VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Část náměstí v Odrách radnice nechá uzavřít proti vstupu a vjezdu

Odry - Na fakt, že v poslední době stále častěji automobily vjíždějí přímo ze silnice na vyvýšenou plochu náměstí, upozornil minulý týden na zasedání městského zastupitelstva starosta Oder Pavel Matůšů. „Dalším problémem jsou chodci. Na náměstí jsou dva přechody, oni ale přecházejí mimo tato místa. Myslím si, že to musíme řešit a měli bychom zabránit tomuto vjíždění auta i přecházení chodců vjiných místech nějakým bezpečnostním prvkem,“ nastínil starosta.

13.9.2008
SDÍLEJ:

Zabránit přecházení chodců mimo přechody a najíždění automobilů na část náměstí, která neslouží jako parkoviště, se rozhodlo vedení města Odry.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Bezpečnostní zábranou by měly být kovové stojany zapuštěné do země, propojené kovovým prvkem. „Osobně si myslím, že to bude další předmět, který se stane terčem vandalizmu,“ upozornil zastupitel Jiří Floryk. „Samozřejmě, když někdo bude chtít něco zničit, tak to zničí,“ připustil Matůšů.

Zastupitelka Ludmila Hrachovcová vystoupila s dotazem, zda se instalace bezpečnostních zábran nemůže provést až při celkové uvažované rekonstrukci náměstí. Zastupitel Květoslav Wiltsch ale naopak opatření vítá. „I když je tady správná připomínka, že na tento prvek se mohlo myslet až při celkové rekonstrukci náměstí, domnívám se, že pro bezpečnost občanů a zejména dětí, to určitě nebudou vyhozené peníze. Náměstí je totiž v poslední době velmi exponované, jak z hlediska chodců tak vozidle a je načase, ž se něco děje,“ umínil se Wiltsch.

Matůšů ke zmiňované rekonstrukci podotknul, že náměstí sice nyní nemá svůj původní ráz, kdy na něm nebyly vyvýšené prvky, ale že v průběhu příštích pěti až deseti let nevidí zásadní rekonstrukci jako nutnost.

To jak by měly být zábrany nainstalované, upřesnil vedoucí odboru dopravy oderské radnice Jan Skalka. „Sloupky budou od silnice tak sedmdesát centimetrů. Nemělo by to být více, aby to chodce nesvádělo k jejich obcházení,“ řekl Skalka a dodal, že sloupky budou od sebe maximálně dva metry a podle něj by měly vydržet i to, když na nich někdo bude sedět. „Nedělám si iluze, že za ty sloupky nikdo nepoleze, ale to už se oni sami vědomě vystavují nebezpečí. Kdybychom ty sloupky posunuli blíže k silnici, vystavíme je nebezpečí ještě většímu,“ uzavřel Skalka.

Zastupitelé se nakonec shodli na tom, že zábrany bude dobré rozšířit i k chodníku kolem pneuservisu. Město počítá s investicí kolem 200 tisíc korun.

Autor: Ivan Pavelek

13.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení