Bezpečnostní zábranou by měly být kovové stojany zapuštěné do země, propojené kovovým prvkem. „Osobně si myslím, že to bude další předmět, který se stane terčem vandalizmu,“ upozornil zastupitel Jiří Floryk. „Samozřejmě, když někdo bude chtít něco zničit, tak to zničí,“ připustil Matůšů.

Zastupitelka Ludmila Hrachovcová vystoupila s dotazem, zda se instalace bezpečnostních zábran nemůže provést až při celkové uvažované rekonstrukci náměstí. Zastupitel Květoslav Wiltsch ale naopak opatření vítá. „I když je tady správná připomínka, že na tento prvek se mohlo myslet až při celkové rekonstrukci náměstí, domnívám se, že pro bezpečnost občanů a zejména dětí, to určitě nebudou vyhozené peníze. Náměstí je totiž v poslední době velmi exponované, jak z hlediska chodců tak vozidle a je načase, ž se něco děje,“ umínil se Wiltsch.

Matůšů ke zmiňované rekonstrukci podotknul, že náměstí sice nyní nemá svůj původní ráz, kdy na něm nebyly vyvýšené prvky, ale že v průběhu příštích pěti až deseti let nevidí zásadní rekonstrukci jako nutnost.

To jak by měly být zábrany nainstalované, upřesnil vedoucí odboru dopravy oderské radnice Jan Skalka. „Sloupky budou od silnice tak sedmdesát centimetrů. Nemělo by to být více, aby to chodce nesvádělo k jejich obcházení,“ řekl Skalka a dodal, že sloupky budou od sebe maximálně dva metry a podle něj by měly vydržet i to, když na nich někdo bude sedět. „Nedělám si iluze, že za ty sloupky nikdo nepoleze, ale to už se oni sami vědomě vystavují nebezpečí. Kdybychom ty sloupky posunuli blíže k silnici, vystavíme je nebezpečí ještě většímu,“ uzavřel Skalka.

Zastupitelé se nakonec shodli na tom, že zábrany bude dobré rozšířit i k chodníku kolem pneuservisu. Město počítá s investicí kolem 200 tisíc korun.