VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chátrající J-klub dostane stát zpět. Jeho osud je nejasný

Nový Jičín - Bývalé kulturní středisko je v havarijním stavu a nelze předpokládat, že by se na tom v nejbližší době něco změnilo. Město nemělo na resuscitaci objektu peníze, tak ho muselo vrátit státu.

10.4.2012
SDÍLEJ:

Bývalý novojičínský J-klub.Foto: Archiv/MěÚ Nový Jičín

Je to už řada let, co před novojičínským J-klubem nedaleko centra města, na rohu ulice Vančurovy a Palackého, stály skupinky především mladých lidí, kteří se sem chodili bavit na koncerty nebo diskotéky. Dnes kolem něj místní projdou bez povšimnutí a jen nápis, v dnešním smyslu i cynický, OPEN na vstupních dveřích připomíná, že se zde lidé kdysi bavili.

Objekt je v současné době v žalostném stavu. Novojičínská radnice získala nemovitost v roce 2003 bezúplatně od Fondu dětí a mládeže, který byl tehdy v likvidaci. S tím, že město dostalo „jéčko“ zadarmo, však muselo splnit základní podmínku, a to že zařízení zrekonstruuje a bude sloužit dětem a mládeži. Zároveň nesměla být budova využívána komerčně. „Budova je v havarijním stavu. Oprava a přestavby by stála desítky milionů korun, a ty v městském rozpočtu nemáme. Byly tady určité plány, ale do dnešního dne nebyl vyhlášen žádný dotační titul, ze kterého by mohla být rekonstrukce financována,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák. Vznikly dokonce i konkrétní studie rekonstrukce a stavební úřad vydal povolení na opravy. Ovšem v důsledku chybějících milionů zůstaly veškeré plány pouze na papíře. To nezůstalo bez povšimnutí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

„Ve věci areálu novojičínského J-klubu obdržel ÚZSVM v roce 2010 od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy protokol o výsledku kontroly, ze kterého jednoznačně vyplynulo, že město porušilo smluvní podmínky,“ sdělil Deníku Robert Hurt, tiskový mluvčí ÚZSVM, s tím, že se tak obnovilo vlastnické právo státu. „Zastupitelé v minulém volebním období dohodu se státem zamítli a žádali úpravu podmínek převodu,“ popsala další postup města Marie Machková, mluvčí Nového Jičína. ÚZSVM však nevyhověl a letos v lednu obdržel starosta další výzvu k navrácení J-klubu. Zastupitelé na svém posledním zasedání jednoznačně rozhodli vyjít ÚZSVM vstříc. „Abychom předešli případnému soudnímu sporu, podepíši souhlasné prohlášení o navrácení majetku. Jsem rád, že jsme se na tomto stanovisku shodli napříč politickým spektrem,“ dodal starosta.

A co bude tedy s chátrajícím objektem J-klubu dál? Pokud ho nevyužije přímo ÚZSVM, má podle zákona povinnost ho nabídnout organizačním složkám státu.

„Když ty o to neprojeví zájem, je možný bezúplatný převod, buď, že je to hospodárnější, nebo je to ve veřejném zájmu, nebo se to převede úplatně, takže se to prodá,“ vysvětlil závěrem Robert Hurt.

Autor: Adam Knesl

10.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení